Current Events

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Jakob Myers 12 Naperville North 7 1.0055.7%
7 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 1.0083.3%
6 Logan Kirk 11 Byron 7 0.8685.3%
6 Jake Milner 12 Latin School 7 0.8669.1%
5 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.7191.5%
5 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.7187.1%
5 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.7195.9%
5 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.7182.6%
5 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.7188.8%
5 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.7173.2%
5 John Waldron 12 Barrington 7 0.7172.3%
4 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5776.9%
4 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.5765.0%
4 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.5776.7%
4 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.5791.4%
4 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.5767.8%
4 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.5782.5%
4 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.5780.9%
4 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.5774.7%
4 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.5796.2%
4 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.5796.0%
4 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.5768.1%
4 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.5780.1%
4 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.5790.2%
4 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.5784.5%
4 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.5794.7%
4 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.5788.7%
4 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.5771.6%
4 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.5793.1%
4 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.5790.8%
4 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.5784.5%
4 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.5775.3%
4 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.5770.6%
4 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.5778.3%
4 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.5789.4%
4 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.5756.2%
3 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.4389.7%
3 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.4392.2%
3 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.4381.1%
3 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.4372.8%
3 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.4390.1%
3 Andrew Feng   New Trier 7 0.4397.3%
3 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.4378.5%
3 Paul Geiger   New Trier 7 0.4392.9%
3 Iz Gius 12 Latin School 7 0.4383.7%
3 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.4388.0%
3 William Jiang 12 Auburn 7 0.4389.7%
3 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.4392.1%
3 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.4397.1%
3 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.4383.8%
3 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.4378.1%
3 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.4390.0%
3 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.4384.4%
3 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.4398.6%
3 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.4398.7%
3 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.4384.6%
3 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.4389.0%
3 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.4392.2%
3 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.4398.7%
3 Amy Paul 10 Centennial 7 0.4395.9%
3 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.4389.9%
3 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.4390.7%
3 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.4381.8%
3 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.4356.6%
3 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4391.8%
3 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.4380.9%
3 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.4394.6%
2 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2990.5%
2 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.2998.2%
2 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.2989.5%
2 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.2994.0%
2 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.2992.8%
2 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2970.2%
2 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.2975.1%
2 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.2990.2%
2 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.2995.0%
2 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.2989.1%
2 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.2995.9%
2 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.2992.7%
2 Nick Larson   Belvidere 7 0.2947.5%
2 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2990.4%
2 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.2998.5%
2 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.2998.8%
2 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.2996.9%
2 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.2964.8%
2 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.2999.7%
2 Peter Seymour   New Trier 7 0.2982.1%
2 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.2992.2%
2 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.2998.5%
2 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.2998.6%
2 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.2977.3%
2 Owen Young 12 Maine South 7 0.2996.1%
1 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.1498.5%
1 John Banta   Lake Forest 7 0.1481.7%
1 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.1498.7%
1 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.3%
1 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.1458.2%
1 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.1489.1%
1 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.2%
1 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.1498.5%
1 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.1498.9%
1 Micah Flores   Macomb 7 0.1498.9%
1 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.1486.7%
1 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.1498.3%
1 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.1498.7%
1 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.1498.3%
1 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.1486.2%
1 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.1499.2%
1 Young Lee 12 Stevenson 7 0.1459.7%
1 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.1498.3%
1 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.1498.9%
1 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.14100.5%
1 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.1492.7%
1 David Pejic 12 Auburn 7 0.1498.7%
1 Vikas Reddy 10 Fremd 7 0.1474.3%
1 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.1441.3%
1 Haley Shaw 11 Keith Country Day 7 0.1493.5%
1 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.1498.5%
1 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.1462.6%
1 Leif Verace 10 Auburn 7 0.1465.0%
1 Jack Wagner   New Trier 7 0.1498.3%
1 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.1477.7%
0 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Alex Guan 11 Fremd 7 0.00n/a
0 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Kuilin Li   New Trier 7 0.00n/a
0 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.00n/a