Geography

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 1.0048.5%
7 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 1.0077.4%
6 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.8691.5%
6 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.8681.7%
6 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.8680.9%
6 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.8680.4%
6 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.8671.6%
6 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.8689.1%
5 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.7175.4%
5 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7181.7%
5 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.7191.2%
5 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.7190.1%
5 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.7194.0%
5 Nick Larson   Belvidere 7 0.7177.9%
5 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.7147.4%
5 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.7183.2%
5 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.7197.3%
5 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.7194.6%
5 Haley Shaw 11 Keith Country Day 7 0.7193.8%
5 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.7189.5%
5 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.7189.5%
4 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.5788.3%
4 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.5786.0%
4 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.5787.5%
4 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.5771.6%
4 Iz Gius 12 Latin School 7 0.5780.6%
4 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.5770.8%
4 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5795.8%
4 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5794.5%
4 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.5782.6%
4 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.5795.3%
4 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.5789.9%
4 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.5785.5%
4 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.5795.7%
4 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.5776.1%
4 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.5791.7%
4 Vikas Reddy 10 Fremd 7 0.5757.4%
4 Peter Seymour   New Trier 7 0.5787.5%
4 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.5786.0%
4 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5791.9%
3 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.4391.7%
3 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4386.7%
3 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.4391.4%
3 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.4379.9%
3 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.4389.8%
3 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4398.8%
3 Micah Flores   Macomb 7 0.4397.8%
3 Paul Geiger   New Trier 7 0.4389.8%
3 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.4399.0%
3 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.4395.8%
3 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.4398.8%
3 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.4393.4%
3 Logan Kirk 11 Byron 7 0.4386.6%
3 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.4385.8%
3 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.4393.3%
3 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.4380.0%
3 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.4398.7%
3 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.4399.0%
3 Jake Milner 12 Latin School 7 0.4373.3%
3 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.4397.4%
3 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.4383.8%
3 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.4369.1%
3 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.4386.8%
3 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4388.4%
3 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.4388.8%
3 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.4394.5%
3 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.4386.2%
3 Leif Verace 10 Auburn 7 0.4391.9%
3 Owen Young 12 Maine South 7 0.4398.9%
3 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.4386.0%
2 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.2998.1%
2 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.2998.8%
2 John Banta   Lake Forest 7 0.2998.7%
2 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.2992.8%
2 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.2967.3%
2 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.2974.8%
2 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.2995.0%
2 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.2986.6%
2 Andrew Feng   New Trier 7 0.2975.9%
2 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.2976.7%
2 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.2988.8%
2 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.2989.8%
2 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.2998.8%
2 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.2999.0%
2 William Jiang 12 Auburn 7 0.2976.0%
2 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.2995.6%
2 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.2999.0%
2 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.2990.0%
2 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.2988.3%
2 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.2977.4%
2 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.2999.1%
2 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.2999.0%
2 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.2970.2%
2 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.2994.7%
2 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.2986.5%
2 Amy Paul 10 Centennial 7 0.2989.1%
2 David Pejic 12 Auburn 7 0.2998.7%
2 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.2959.2%
2 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.2998.8%
2 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.2990.0%
2 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.2978.5%
2 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.2971.8%
2 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.2998.2%
2 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.2990.8%
2 John Waldron 12 Barrington 7 0.2998.1%
1 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.1498.7%
1 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.1450.6%
1 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.1499.0%
1 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.1499.1%
1 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.1492.4%
1 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.1497.4%
1 Young Lee 12 Stevenson 7 0.1482.0%
1 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.1499.1%
1 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.1499.1%
1 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.1498.6%
1 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.8%
1 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.1483.5%
1 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.1495.2%
1 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.1497.4%
1 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.1473.3%
1 Jack Wagner   New Trier 7 0.1499.1%
1 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.1461.7%
0 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.00n/a
0 Alex Guan 11 Fremd 7 0.00n/a
0 Kuilin Li   New Trier 7 0.00n/a
0 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.00n/a