Mathematics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 John Banta   Lake Forest 7 1.0076.4%
6 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.8677.7%
6 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.8684.1%
6 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.8651.6%
6 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.8675.3%
6 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.8674.4%
6 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.8680.7%
5 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.7188.1%
5 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.7194.1%
5 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7197.1%
5 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.7151.9%
5 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.7182.8%
5 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.7133.0%
5 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.7161.9%
5 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.7172.8%
5 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.7180.7%
5 Kuilin Li   New Trier 7 0.7165.4%
5 Jake Milner 12 Latin School 7 0.7156.3%
5 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.7156.1%
5 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.7170.6%
5 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.7179.6%
5 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.7179.6%
5 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.7175.4%
5 Peter Seymour   New Trier 7 0.7192.3%
5 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.7177.0%
4 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.5797.8%
4 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.5788.5%
4 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5763.9%
4 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5792.9%
4 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.5792.2%
4 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.5787.8%
4 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.5793.6%
4 Andrew Feng   New Trier 7 0.5792.2%
4 Micah Flores   Macomb 7 0.5776.2%
4 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.5780.6%
4 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.5787.4%
4 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.5779.4%
4 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5782.1%
4 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.5756.4%
4 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.5782.4%
4 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.5786.1%
4 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.5768.6%
4 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5793.1%
4 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.5786.1%
4 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.5797.8%
4 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.5778.1%
4 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.5779.9%
4 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.5794.1%
4 Jack Wagner   New Trier 7 0.5789.8%
4 John Waldron 12 Barrington 7 0.5757.6%
4 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.5788.3%
3 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4384.3%
3 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.4393.4%
3 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.4383.6%
3 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.4370.9%
3 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.4392.2%
3 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.4345.5%
3 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.4389.3%
3 William Jiang 12 Auburn 7 0.4385.4%
3 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.4396.8%
3 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.4393.7%
3 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.4375.3%
3 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.4363.4%
3 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.4390.1%
3 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.4389.5%
3 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.4390.7%
3 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.4357.9%
3 Haley Shaw 11 Keith Country Day 7 0.4398.6%
3 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.4368.5%
3 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.4396.9%
3 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.4385.5%
3 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.4387.0%
3 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.4363.3%
3 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.4389.8%
3 Owen Young 12 Maine South 7 0.4364.3%
3 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.4383.0%
2 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.2998.6%
2 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.2993.0%
2 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.2980.5%
2 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.2997.6%
2 Paul Geiger   New Trier 7 0.2991.5%
2 Iz Gius 12 Latin School 7 0.2998.1%
2 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.2969.0%
2 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.4%
2 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.2992.1%
2 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.2998.2%
2 Nick Larson   Belvidere 7 0.2998.3%
2 Young Lee 12 Stevenson 7 0.2972.6%
2 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.2998.6%
2 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.2994.9%
2 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.2998.1%
2 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.2969.2%
2 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.2998.8%
2 Amy Paul 10 Centennial 7 0.2985.9%
2 David Pejic 12 Auburn 7 0.2969.2%
2 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.2986.4%
2 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.2999.0%
2 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.2970.1%
2 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.2992.9%
2 Vikas Reddy 10 Fremd 7 0.2998.6%
2 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.2995.5%
2 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.2994.4%
2 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.2991.3%
2 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.5%
1 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.1498.0%
1 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.14n/a
1 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.1482.8%
1 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.1498.8%
1 Alex Guan 11 Fremd 7 0.1474.3%
1 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.1490.8%
1 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.1445.5%
1 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.1498.8%
1 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.1481.3%
1 Logan Kirk 11 Byron 7 0.14n/a
1 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.1479.7%
1 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.1498.4%
1 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.1498.4%
1 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.1498.0%
1 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.1489.6%
1 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.0%
1 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.1498.0%
1 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.1461.6%
1 Leif Verace 10 Auburn 7 0.1480.7%
0 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.00n/a
0 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.00n/a