Other Fine Arts

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 John Banta   Lake Forest 7 1.0079.4%
7 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 1.0067.6%
5 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7183.3%
5 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.7166.6%
5 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.7181.3%
4 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5789.2%
4 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.5783.8%
4 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.5779.5%
4 Paul Geiger   New Trier 7 0.5776.6%
4 Iz Gius 12 Latin School 7 0.5750.7%
4 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5775.8%
4 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.5789.8%
4 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.5797.1%
4 Logan Kirk 11 Byron 7 0.5790.1%
4 Young Lee 12 Stevenson 7 0.5749.9%
4 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.5785.8%
4 Amy Paul 10 Centennial 7 0.5786.3%
4 Vikas Reddy 10 Fremd 7 0.5761.4%
4 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.5774.6%
4 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.5784.1%
4 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.5794.6%
3 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.4358.9%
3 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.4362.8%
3 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.4377.4%
3 Alex Guan 11 Fremd 7 0.4388.4%
3 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.4396.8%
3 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.4376.4%
3 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.4383.1%
3 William Jiang 12 Auburn 7 0.4388.4%
3 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.4390.5%
3 Nick Larson   Belvidere 7 0.4382.8%
3 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.4396.9%
3 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.4377.4%
3 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.4381.8%
3 Jake Milner 12 Latin School 7 0.4376.5%
3 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.4394.0%
3 Peter Seymour   New Trier 7 0.4371.2%
3 Haley Shaw 11 Keith Country Day 7 0.4388.8%
3 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.4389.6%
2 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.2977.0%
2 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.2954.2%
2 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.2996.4%
2 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.2998.9%
2 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.2957.2%
2 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.2984.8%
2 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2977.7%
2 Andrew Feng   New Trier 7 0.2983.3%
2 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.2970.2%
2 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.2999.1%
2 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.2997.5%
2 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.2962.5%
2 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.2990.1%
2 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.2997.7%
2 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.2968.7%
2 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2987.1%
2 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.2998.2%
2 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.2976.9%
2 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.2996.3%
2 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.2973.9%
2 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.2956.5%
2 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.2983.2%
2 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.2956.4%
2 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2984.1%
2 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.2991.2%
2 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.2998.7%
2 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.2984.8%
2 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.2949.5%
2 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.2997.2%
2 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.2994.3%
2 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.2986.3%
2 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.2952.7%
2 Jack Wagner   New Trier 7 0.2986.6%
2 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.2988.2%
2 Owen Young 12 Maine South 7 0.2981.2%
1 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.1489.6%
1 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.1473.7%
1 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.1498.9%
1 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1466.0%
1 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.1497.8%
1 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.1498.9%
1 Micah Flores   Macomb 7 0.1484.7%
1 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.1496.7%
1 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.1498.5%
1 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.1499.1%
1 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.1435.2%
1 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.1482.7%
1 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.1476.2%
1 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.14100.6%
1 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.1498.6%
1 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.1459.6%
1 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.1498.9%
1 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.1498.6%
1 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.1499.3%
1 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.1498.4%
1 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.1468.6%
1 David Pejic 12 Auburn 7 0.1496.3%
1 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.1467.4%
1 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.1489.6%
1 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.1494.6%
1 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.1480.1%
1 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.1498.5%
1 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.1498.9%
1 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.1498.6%
1 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.14100.6%
1 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.1462.7%
1 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.1469.9%
1 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1435.2%
1 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.1485.4%
1 Leif Verace 10 Auburn 7 0.1484.7%
1 John Waldron 12 Barrington 7 0.14100.6%
1 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.1499.3%
0 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.00n/a
0 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Kuilin Li   New Trier 7 0.00n/a
0 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.00n/a
0 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.00n/a
0 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.00n/a
0 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.00n/a
0 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.00n/a
0 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.00n/a
0 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a