Painting

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 1.0072.6%
7 Jordan Kilmer 11 Byron 7 1.0084.4%
6 John Banta   Lake Forest 7 0.8671.3%
6 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.8677.6%
6 Iz Gius 12 Latin School 7 0.8675.6%
6 Young Lee 12 Stevenson 7 0.8659.9%
6 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.8669.9%
5 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.7173.8%
5 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.7162.1%
5 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.7166.6%
5 Alex Guan 11 Fremd 7 0.7170.7%
5 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.7186.9%
5 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.7187.2%
5 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.7177.3%
5 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.7173.5%
5 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.7169.5%
5 Leif Verace 10 Auburn 7 0.7171.8%
5 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.7173.6%
4 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.5795.5%
4 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.5793.6%
4 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.5787.5%
4 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.5779.8%
4 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.5784.7%
4 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.5773.0%
4 Paul Geiger   New Trier 7 0.5780.6%
4 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.5777.8%
4 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.5784.2%
4 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.5788.7%
4 Nick Larson   Belvidere 7 0.5775.6%
4 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.5784.0%
4 Jake Milner 12 Latin School 7 0.5777.6%
4 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.5773.0%
4 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.5765.3%
4 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.5780.3%
4 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.5767.0%
4 Owen Young 12 Maine South 7 0.5776.4%
3 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4377.7%
3 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4380.3%
3 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.4377.6%
3 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4390.4%
3 Micah Flores   Macomb 7 0.4362.6%
3 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.4386.3%
3 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4370.2%
3 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.4376.2%
3 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.4371.6%
3 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.4379.6%
3 William Jiang 12 Auburn 7 0.4386.8%
3 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.4386.3%
3 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.4388.8%
3 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.4372.7%
3 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.4390.6%
3 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.4351.1%
3 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.4382.4%
3 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.4363.4%
3 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.4357.9%
3 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.4376.9%
3 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.4364.8%
3 Amy Paul 10 Centennial 7 0.4382.8%
3 Haley Shaw 11 Keith Country Day 7 0.4391.9%
3 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.4379.3%
3 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.4376.1%
3 John Waldron 12 Barrington 7 0.4380.3%
2 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.2982.4%
2 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2987.3%
2 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.2981.4%
2 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.2983.8%
2 Andrew Feng   New Trier 7 0.2975.1%
2 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.2987.6%
2 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.2979.6%
2 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.2964.5%
2 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.2999.1%
2 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.2984.3%
2 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.2996.0%
2 Kuilin Li   New Trier 7 0.2996.3%
2 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.2986.0%
2 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.2978.3%
2 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.2960.7%
2 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.2989.5%
2 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2984.8%
2 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.2977.6%
2 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.2974.0%
2 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.2981.8%
2 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.2997.2%
2 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.2989.4%
2 Vikas Reddy 10 Fremd 7 0.2969.6%
2 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.2978.2%
2 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.2979.7%
2 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.2963.7%
2 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.2977.4%
2 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2991.6%
2 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.2968.4%
2 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.2979.1%
2 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.2984.0%
1 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.1489.7%
1 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.1475.9%
1 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.1461.1%
1 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.1485.6%
1 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.1492.3%
1 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.1477.3%
1 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1479.5%
1 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.1498.8%
1 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.1470.2%
1 Logan Kirk 11 Byron 7 0.1498.9%
1 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.1461.1%
1 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.1461.1%
1 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.1481.5%
1 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.1461.9%
1 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.1496.8%
1 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.1498.8%
1 David Pejic 12 Auburn 7 0.1480.4%
1 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.1498.6%
1 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.1498.3%
1 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.1498.0%
1 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.1499.0%
1 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.1498.9%
1 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.1469.6%
1 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.1482.7%
1 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.1498.8%
0 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.00n/a
0 Peter Seymour   New Trier 7 0.00n/a
0 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.00n/a
0 Jack Wagner   New Trier 7 0.00n/a
0 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a