Social Science and Philosophy

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.8674.2%
4 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5784.7%
4 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5779.5%
4 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.5794.0%
4 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.5790.1%
4 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.5786.9%
4 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.5763.1%
4 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.5754.0%
4 Logan Kirk 11 Byron 7 0.5789.9%
4 Young Lee 12 Stevenson 7 0.5761.0%
4 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.5774.0%
4 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.5788.4%
4 David Pejic 12 Auburn 7 0.5759.7%
4 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.5759.7%
4 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.5781.7%
4 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.5777.7%
4 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.5787.5%
4 John Waldron 12 Barrington 7 0.5766.6%
3 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.4382.5%
3 John Banta   Lake Forest 7 0.4371.7%
3 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4372.8%
3 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.4398.7%
3 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.4377.6%
3 Paul Geiger   New Trier 7 0.4391.1%
3 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.4387.8%
3 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.4398.3%
3 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.4383.9%
3 William Jiang 12 Auburn 7 0.4394.4%
3 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.4377.3%
3 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.4384.5%
3 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.4366.3%
3 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.4362.3%
3 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.4398.5%
3 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.4389.9%
3 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.4384.6%
3 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.4379.6%
3 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.4364.1%
3 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.4379.1%
3 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.4376.1%
3 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.4381.8%
3 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.4365.4%
3 Owen Young 12 Maine South 7 0.4396.8%
2 Haley Shaw 11 Keith Country Day 6 0.3396.7%
2 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.2995.8%
2 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.2978.3%
2 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2983.5%
2 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.2999.2%
2 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.2995.5%
2 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.2961.4%
2 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.2998.0%
2 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.2978.1%
2 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.2987.7%
2 Micah Flores   Macomb 7 0.2982.7%
2 Alex Guan 11 Fremd 7 0.2984.2%
2 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.2990.3%
2 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.2969.9%
2 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.2998.5%
2 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.2997.3%
2 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.2984.9%
2 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.2996.7%
2 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.2980.7%
2 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.2976.1%
2 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.2992.9%
2 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.2984.0%
2 Jake Milner 12 Latin School 7 0.2990.1%
2 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.2981.7%
2 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.2978.1%
2 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.2996.3%
2 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.2985.9%
2 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.2989.1%
2 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.2986.0%
2 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.2983.0%
2 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.2997.3%
2 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.2982.4%
2 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2994.7%
2 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.2999.5%
2 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.2995.7%
2 Leif Verace 10 Auburn 7 0.2974.7%
2 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.2996.1%
1 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.1498.3%
1 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.1478.2%
1 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.1475.9%
1 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.1487.5%
1 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.1468.8%
1 Iz Gius 12 Latin School 7 0.1496.6%
1 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.1479.6%
1 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.1498.7%
1 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.1498.4%
1 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.1495.8%
1 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.1499.1%
1 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1468.8%
1 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.1469.7%
1 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.1494.1%
1 Kuilin Li   New Trier 7 0.1479.6%
1 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.1483.4%
1 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1468.8%
1 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.1478.2%
1 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.1499.1%
1 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.1498.7%
1 Amy Paul 10 Centennial 7 0.1479.3%
1 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.1499.1%
1 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.1498.3%
1 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.1498.4%
1 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.1497.6%
1 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.1469.7%
1 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1483.3%
0 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Andrew Feng   New Trier 7 0.00n/a
0 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.00n/a
0 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.00n/a
0 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Nick Larson   Belvidere 7 0.00n/a
0 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.00n/a
0 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.00n/a
0 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.00n/a
0 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.00n/a
0 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.00n/a
0 Vikas Reddy 10 Fremd 6 0.00n/a
0 Peter Seymour   New Trier 7 0.00n/a
0 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Jack Wagner   New Trier 7 0.00n/a