United States History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 1.0080.1%
6 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.8689.3%
6 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.8664.2%
6 Leif Verace 10 Auburn 7 0.8681.7%
5 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7182.2%
5 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.7159.7%
5 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.7186.1%
5 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.7147.6%
5 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.7173.6%
5 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.7176.2%
5 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.7168.9%
5 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.7132.7%
5 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.7187.9%
5 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.7174.4%
5 John Waldron 12 Barrington 7 0.7181.1%
4 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.5788.6%
4 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5793.7%
4 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.5786.9%
4 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5787.5%
4 Andrew Feng   New Trier 7 0.5770.8%
4 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.5798.6%
4 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.5796.8%
4 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.5777.9%
4 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.5773.7%
4 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.5771.9%
4 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.5782.0%
4 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.5773.1%
4 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.5762.4%
4 Haley Shaw 11 Keith Country Day 7 0.5791.8%
4 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5782.9%
4 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.5785.8%
4 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.5785.1%
4 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.5763.3%
3 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.4392.7%
3 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.4398.5%
3 John Banta   Lake Forest 7 0.4391.5%
3 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4368.5%
3 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.4380.0%
3 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.4370.3%
3 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.4396.9%
3 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.4392.3%
3 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.4374.4%
3 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.4387.8%
3 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4392.5%
3 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.4356.6%
3 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.4385.9%
3 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.4386.6%
3 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.4391.6%
3 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.4388.4%
3 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.4375.0%
3 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.4375.6%
3 Young Lee 12 Stevenson 7 0.4366.8%
3 Kuilin Li   New Trier 7 0.4369.1%
3 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.4396.3%
3 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.4382.1%
3 Jake Milner 12 Latin School 7 0.4381.4%
3 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.4384.7%
3 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.4393.5%
3 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.4366.2%
3 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.4382.7%
3 Amy Paul 10 Centennial 7 0.4398.7%
3 David Pejic 12 Auburn 7 0.4389.0%
3 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.4386.4%
3 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.4396.0%
3 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.4396.3%
3 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.4343.5%
3 Vikas Reddy 10 Fremd 7 0.4384.4%
3 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.4380.3%
3 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.4391.9%
3 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.4363.6%
3 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.4375.4%
3 Jack Wagner   New Trier 7 0.4385.4%
3 Owen Young 12 Maine South 7 0.4391.4%
2 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.2975.1%
2 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.2974.8%
2 Paul Geiger   New Trier 7 0.2987.1%
2 Iz Gius 12 Latin School 7 0.2976.5%
2 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.2998.8%
2 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.2981.9%
2 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.2986.6%
2 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.2980.3%
2 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.2987.1%
2 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.2976.0%
2 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.2980.3%
2 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.2998.5%
2 Logan Kirk 11 Byron 7 0.2945.3%
2 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.2994.5%
2 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.2971.9%
2 Nick Larson   Belvidere 7 0.2985.7%
2 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.2972.0%
2 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.2978.4%
2 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.2973.2%
2 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.2983.6%
2 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.2977.0%
2 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.2995.1%
2 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.2957.7%
2 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.2977.5%
2 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.2966.7%
2 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.2974.2%
2 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.2974.9%
2 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.4%
1 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.1498.6%
1 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.1494.9%
1 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.1498.6%
1 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.1484.3%
1 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.1499.3%
1 Micah Flores   Macomb 7 0.1499.0%
1 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1483.2%
1 William Jiang 12 Auburn 7 0.1486.0%
1 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.1498.5%
1 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.1497.8%
1 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.1497.0%
1 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.1453.2%
1 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.1498.6%
1 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.1498.6%
1 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.1494.1%
1 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.1481.5%
1 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.1474.7%
1 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.1498.5%
1 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.1499.3%
1 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.1498.5%
0 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.00n/a
0 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Alex Guan 11 Fremd 7 0.00n/a
0 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 Peter Seymour   New Trier 7 0.00n/a