Biology

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.8691.5%
6 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.8693.2%
6 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.8691.1%
6 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.8679.0%
6 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.8685.2%
5 Kyle Asta   Barrington 7 0.71100.0%
5 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.7181.9%
5 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.7180.5%
5 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.7164.8%
5 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.7186.4%
5 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.7181.9%
4 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.5782.8%
4 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.5787.5%
4 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.5782.0%
4 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.5783.4%
4 Justin Chang 10 Fremd 7 0.5798.3%
4 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.5794.6%
4 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.5787.7%
4 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.5785.4%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5787.5%
4 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.5782.7%
4 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.5775.8%
4 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.5792.2%
4 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.5769.8%
4 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.5775.4%
4 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.5780.8%
4 Wilder Seitz   Barrington 7 0.5775.5%
4 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.5786.0%
4 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.5777.4%
4 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.5786.2%
4 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.5785.5%
4 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.5783.3%
4 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.5799.8%
4 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.5768.9%
4 Leif Verace   Auburn 7 0.5760.2%
3 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.4393.9%
3 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.4385.3%
3 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.4384.0%
3 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.4384.9%
3 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.43100.0%
3 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.4384.1%
3 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.4385.4%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4375.6%
3 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.4389.1%
3 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.4386.1%
3 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.4364.9%
3 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.4377.7%
3 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.4385.2%
3 Charles Metz   Carbondale 7 0.4376.4%
3 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4374.3%
3 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.4398.4%
3 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.4359.6%
3 Amy Paul 11 Centennial 7 0.4380.8%
3 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.4383.1%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4392.5%
3 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.4388.4%
3 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.4381.3%
3 Morad Suliman   Auburn 7 0.4378.0%
3 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.4379.5%
3 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.4383.7%
3 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.4371.2%
3 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.4390.9%
2 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.2983.8%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.2967.6%
2 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.2978.4%
2 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.2960.7%
2 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.2997.5%
2 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.2984.4%
2 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.2988.5%
2 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.2963.8%
2 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.2991.3%
2 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.2978.9%
2 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.2985.0%
2 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.2988.7%
2 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.2982.8%
2 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.2972.5%
2 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.2971.8%
2 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.2980.3%
2 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.2993.7%
2 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.2996.6%
2 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.2968.1%
2 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.2986.3%
2 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2991.7%
2 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.2990.8%
2 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.2999.5%
2 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.2990.1%
1 Justin Abel   Auburn 7 0.1464.8%
1 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1468.9%
1 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.1487.8%
1 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.1485.8%
1 Andrew Du 10 IMSA 7 0.1493.7%
1 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.1468.1%
1 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.1487.4%
1 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.1473.6%
1 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.1474.9%
1 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.1488.3%
1 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.1481.6%
1 Nick Larson   Belvidere 7 0.1474.9%
1 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.1473.6%
1 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.14100.0%
1 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.1483.0%
1 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.1425.6%
1 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.1486.3%
1 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.1474.1%
1 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.14100.0%
1 Kodai Speich   Auburn 7 0.1493.7%
1 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.1436.9%
1 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.1476.8%
1 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.1481.4%
1 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.1491.7%
0 Lilly Chavez   Auburn 7 0.00n/a
0 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.00n/a
0 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.00n/a
0 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.00n/a
0 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.00n/a
0 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.00n/a