British Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.8690.3%
6 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.8678.8%
6 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.8677.7%
6 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.8673.9%
6 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.8674.8%
6 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.8670.1%
6 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.8655.9%
6 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.8656.5%
6 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.8658.6%
6 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.8672.0%
5 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7189.5%
5 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.7169.1%
5 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.7185.4%
5 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.7161.7%
5 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.7165.6%
5 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.7173.5%
5 Wilder Seitz   Barrington 7 0.7183.2%
5 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.7187.3%
5 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.7156.8%
4 Justin Abel   Auburn 7 0.5781.0%
4 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.5785.2%
4 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.5778.4%
4 Justin Chang 10 Fremd 7 0.5775.0%
4 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.5780.4%
4 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.5794.0%
4 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.5790.7%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5773.2%
4 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.5777.7%
4 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.57100.0%
4 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.5775.8%
4 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.5786.9%
4 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.5780.6%
4 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.5782.3%
4 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.5773.0%
4 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.5760.0%
4 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.5775.3%
4 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.5769.8%
4 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.5785.2%
4 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.5763.3%
4 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.5790.9%
4 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.5787.3%
4 Kodai Speich   Auburn 7 0.5779.3%
4 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.5776.6%
4 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.5775.6%
4 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5774.7%
4 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.5761.4%
4 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.5792.0%
4 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.5788.6%
4 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.5779.0%
4 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.5795.7%
3 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.4379.7%
3 Kyle Asta   Barrington 7 0.4387.7%
3 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.4386.8%
3 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.4384.9%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.4373.7%
3 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.4370.8%
3 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.4352.0%
3 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.4376.0%
3 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.4379.1%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4361.7%
3 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.4374.1%
3 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.4372.9%
3 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.4395.2%
3 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.4358.0%
3 Nick Larson   Belvidere 7 0.4373.1%
3 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.4379.5%
3 Charles Metz   Carbondale 7 0.4383.1%
3 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.4369.3%
3 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.4381.7%
3 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4385.7%
3 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.4368.8%
3 Amy Paul 11 Centennial 7 0.4394.1%
3 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.4393.5%
3 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.4370.6%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4364.1%
3 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.4385.1%
3 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.4381.7%
3 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.4392.3%
3 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.4377.5%
3 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.4364.2%
3 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.4392.8%
3 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.4385.4%
3 Leif Verace   Auburn 7 0.4390.6%
3 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4389.8%
2 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.2962.5%
2 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.2983.7%
2 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.2986.9%
2 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.2992.4%
2 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.29100.0%
2 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.2965.5%
2 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.1%
2 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.2992.7%
2 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.2998.3%
2 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.29100.0%
2 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.2987.4%
2 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.2993.7%
2 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.2988.2%
2 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.2993.7%
2 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.2985.9%
2 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.2936.0%
2 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.2969.6%
2 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.2985.5%
2 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.2980.6%
2 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.2980.1%
1 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.1466.2%
1 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.1490.1%
1 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.1497.8%
1 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.1496.6%
1 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.1456.4%
1 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.1483.1%
1 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.1475.5%
1 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.14100.0%
1 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.14100.0%
1 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.14100.0%
1 Morad Suliman   Auburn 7 0.1474.9%
1 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.1487.7%
1 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.1494.0%
1 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.1493.0%
1 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.1487.5%
0 Andrew Du 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.00n/a
0 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.00n/a
0 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a