Chemistry

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.8680.3%
6 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.8680.4%
6 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.8688.3%
6 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.8680.7%
6 Wilder Seitz   Barrington 7 0.8670.8%
6 Leif Verace   Auburn 7 0.8673.3%
5 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.7194.8%
5 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7180.9%
5 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.7171.2%
5 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.7187.3%
5 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7183.3%
5 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.7173.9%
5 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.7184.1%
5 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.7184.9%
5 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.7173.1%
5 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.7190.4%
5 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.7168.2%
4 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.5775.4%
4 Lilly Chavez   Auburn 7 0.5791.2%
4 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.5795.0%
4 Andrew Du 10 IMSA 7 0.5794.4%
4 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.5771.6%
4 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.5767.9%
4 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.5779.2%
4 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.5788.1%
4 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.5761.1%
4 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.5796.6%
4 Charles Metz   Carbondale 7 0.5768.2%
4 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.5799.5%
4 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.5791.2%
4 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.5796.5%
4 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.5751.7%
4 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.5785.9%
4 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.5770.4%
4 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.5780.8%
4 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.5788.1%
4 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.5794.2%
4 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.5792.9%
3 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.43100.0%
3 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.4378.1%
3 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.4387.2%
3 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.4396.1%
3 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.4390.1%
3 Justin Chang 10 Fremd 7 0.4395.6%
3 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.4398.8%
3 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.4390.4%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4387.6%
3 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.4389.8%
3 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.4381.1%
3 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.4370.9%
3 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.43100.0%
3 Nick Larson   Belvidere 7 0.4363.8%
3 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.4369.7%
3 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.4363.2%
3 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.4367.3%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4370.5%
3 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.4377.2%
3 Amy Paul 11 Centennial 7 0.4383.6%
3 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.4399.4%
3 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.4376.4%
3 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.4398.2%
3 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.4395.1%
3 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.4397.0%
3 Morad Suliman   Auburn 7 0.4374.6%
3 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.4387.5%
3 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.4396.9%
3 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.4390.8%
3 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.4358.9%
3 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.4372.6%
3 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.4395.1%
2 Justin Abel   Auburn 7 0.29100.0%
2 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.2997.3%
2 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.29100.0%
2 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.2972.4%
2 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.2992.3%
2 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.2999.5%
2 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.2992.1%
2 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.2990.8%
2 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.29100.0%
2 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.2988.5%
2 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.2991.2%
2 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.2985.8%
2 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.2989.0%
2 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.29100.0%
2 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.2964.5%
2 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.2989.4%
2 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2985.3%
2 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.2981.6%
2 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.2967.1%
2 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.2996.9%
2 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.2988.0%
2 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.29100.0%
2 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.2990.0%
2 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.2991.8%
2 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.29100.0%
2 Kodai Speich   Auburn 7 0.2988.8%
2 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.2996.4%
2 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.2980.5%
2 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.2986.2%
1 Kyle Asta   Barrington 7 0.1499.0%
1 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.1485.1%
1 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.1481.1%
1 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.1478.1%
1 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.1475.5%
1 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.1456.8%
1 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.1496.5%
1 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.1498.3%
1 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.3%
1 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.1497.1%
1 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
0 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.00n/a
0 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.00n/a