Current Events

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.8685.2%
6 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.8650.7%
6 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.8648.7%
6 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.8661.2%
5 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.7185.7%
5 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.7184.0%
5 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.7178.8%
5 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.7182.1%
5 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.7170.7%
5 Amy Paul 11 Centennial 7 0.7187.0%
5 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.7165.6%
5 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.7164.2%
5 Wilder Seitz   Barrington 7 0.7159.4%
5 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.7194.9%
5 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.7182.8%
5 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.7171.8%
5 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.7181.3%
4 Kyle Asta   Barrington 7 0.5757.5%
4 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5786.9%
4 Andrew Du 10 IMSA 7 0.5788.5%
4 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.5793.5%
4 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.5770.8%
4 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5771.6%
4 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.5789.3%
4 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.5769.1%
4 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.5775.6%
4 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5778.2%
4 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.5767.1%
3 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.4378.4%
3 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.4392.8%
3 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.4393.1%
3 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.4380.5%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4378.2%
3 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.4389.5%
3 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.4360.3%
3 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.4390.8%
3 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.4374.4%
3 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.4396.9%
3 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.4388.5%
3 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.4370.9%
3 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.4393.1%
3 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.4374.4%
3 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.4363.5%
3 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.4353.1%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4361.5%
3 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.4376.3%
3 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.4377.4%
3 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.4374.2%
3 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.4362.3%
3 Kodai Speich   Auburn 7 0.4388.5%
3 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.4388.6%
3 Morad Suliman   Auburn 7 0.4375.9%
3 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.4363.0%
3 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.4380.8%
3 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.4390.7%
3 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.4353.3%
3 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.4386.2%
3 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.4386.7%
3 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.4394.1%
3 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.4367.6%
2 Justin Abel   Auburn 7 0.2991.3%
2 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.2980.6%
2 Lilly Chavez   Auburn 7 0.2982.5%
2 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.2984.2%
2 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.2995.6%
2 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.29100.0%
2 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.2967.3%
2 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.2968.0%
2 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.2969.7%
2 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.2988.7%
2 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.29100.0%
2 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.2988.2%
2 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.2974.7%
2 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.2984.3%
2 Nick Larson   Belvidere 7 0.2981.0%
2 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.2965.9%
2 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.2977.4%
2 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.29100.0%
2 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.2988.6%
2 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.2999.3%
2 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.2992.2%
2 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.2954.0%
2 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.2992.0%
2 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.2968.0%
2 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.29100.0%
2 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.2992.8%
2 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.2998.7%
2 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.2979.1%
2 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.2983.6%
2 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.2985.4%
2 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2984.5%
2 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.2996.1%
2 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.2997.2%
2 Leif Verace   Auburn 7 0.2970.4%
2 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.29100.0%
1 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.1468.5%
1 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.14100.8%
1 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.1431.1%
1 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.1450.7%
1 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.14n/a
1 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.1489.6%
1 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.1493.1%
1 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.14100.0%
1 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1491.2%
1 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.1470.5%
1 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1493.5%
1 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.1452.9%
1 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.1475.6%
1 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.1469.6%
0 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.00n/a
0 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Justin Chang 10 Fremd 7 0.00n/a
0 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.00n/a
0 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.00n/a