European History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Ethan Strombeck   Auburn 7 1.0069.8%
6 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.8677.0%
6 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.8677.0%
6 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.8672.8%
6 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.8673.1%
6 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.8669.4%
5 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.7160.8%
5 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.7180.2%
5 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.7175.7%
5 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.7181.2%
5 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.7170.6%
5 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.7167.2%
5 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.7183.2%
4 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.5774.9%
4 Andrew Du 10 IMSA 7 0.5786.6%
4 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.5794.0%
4 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.5780.5%
4 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.5778.9%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5780.4%
4 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.5773.4%
4 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.5772.3%
4 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.5792.7%
4 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.5772.1%
4 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.5773.6%
4 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.5794.4%
4 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.5782.1%
4 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.5795.3%
4 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.5768.8%
4 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5767.6%
4 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5775.8%
4 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.5772.5%
3 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.4394.9%
3 Kyle Asta   Barrington 7 0.4377.0%
3 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4390.2%
3 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.4387.8%
3 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.4372.0%
3 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.4386.1%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.4383.6%
3 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.4377.7%
3 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.4377.1%
3 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.4387.0%
3 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.4365.9%
3 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.4387.8%
3 Nick Larson   Belvidere 7 0.4372.1%
3 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.4391.2%
3 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.4380.2%
3 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.4373.9%
3 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.4384.7%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4371.5%
3 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.4375.7%
3 Amy Paul 11 Centennial 7 0.4388.6%
3 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.4351.1%
3 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.4382.7%
3 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.4373.6%
3 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.4379.7%
3 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.4384.4%
3 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.4390.2%
3 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.4390.0%
3 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.4366.4%
3 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.4399.1%
3 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.4383.3%
3 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.4372.4%
3 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.4342.6%
3 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.4352.3%
3 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.4396.5%
3 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.4391.7%
3 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.43100.0%
3 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.4379.7%
3 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.4384.0%
3 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.4386.5%
3 Leif Verace   Auburn 7 0.4392.5%
3 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.4395.5%
2 Justin Abel   Auburn 7 0.2979.2%
2 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.2976.2%
2 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.2997.1%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.2968.4%
2 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.2993.5%
2 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.2963.5%
2 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.2990.2%
2 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.2982.0%
2 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2988.8%
2 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.2975.2%
2 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.2986.6%
2 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.2999.5%
2 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.2990.2%
2 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2983.7%
2 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.2991.9%
2 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.2991.1%
2 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.2991.1%
2 Wilder Seitz   Barrington 7 0.2975.6%
2 Kodai Speich   Auburn 7 0.2998.3%
2 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.2961.3%
2 Morad Suliman   Auburn 7 0.29100.0%
2 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.2988.7%
2 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.2989.9%
2 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.2980.4%
2 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.2970.1%
1 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.1477.6%
1 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.1482.2%
1 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Justin Chang 10 Fremd 7 0.14100.0%
1 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.14100.0%
1 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.1416.2%
1 Alex Guan 12 Fremd 7 0.1479.0%
1 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.14100.0%
1 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.1486.5%
1 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.1459.8%
1 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.14100.0%
1 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.1496.1%
1 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1493.8%
1 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.1476.9%
0 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.00n/a
0 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.00n/a
0 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.00n/a
0 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.00n/a
0 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.00n/a
0 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.00n/a
0 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.00n/a
0 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.00n/a
0 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a