European and World Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 1.0078.6%
7 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 1.0077.4%
6 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.8667.7%
6 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.8683.9%
6 Alex Guan 12 Fremd 7 0.8662.4%
6 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.8656.3%
6 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.8677.5%
6 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.8687.1%
5 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.7187.1%
5 Justin Chang 10 Fremd 7 0.7175.1%
5 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.7185.7%
5 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.7157.1%
5 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.7158.1%
5 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.7188.6%
5 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7177.9%
4 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.57100.0%
4 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.5778.1%
4 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.5762.2%
4 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.5765.9%
4 Nick Larson   Belvidere 7 0.5791.2%
4 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.5784.8%
4 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.5797.0%
4 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.5776.6%
4 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.5774.1%
4 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.5772.1%
4 Leif Verace   Auburn 7 0.5783.2%
4 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5780.6%
3 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.4377.6%
3 Kyle Asta   Barrington 7 0.4398.2%
3 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.4376.2%
3 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.4388.2%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.4379.9%
3 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.4392.0%
3 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.4381.1%
3 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.4399.4%
3 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.4378.3%
3 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4382.3%
3 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.4396.3%
3 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.4367.8%
3 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.4397.0%
3 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.4376.2%
3 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.4353.3%
3 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.4375.1%
3 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.4374.2%
3 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.4390.7%
3 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.4380.3%
3 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.4381.3%
3 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.4392.2%
3 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.4398.9%
3 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.4398.7%
3 Wilder Seitz   Barrington 7 0.4387.4%
3 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.4391.0%
3 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.4358.1%
3 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.4367.8%
3 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.4397.2%
3 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.4379.5%
3 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.4368.9%
3 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.4382.7%
3 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.4390.8%
3 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.4392.7%
3 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.4397.6%
3 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.4379.8%
2 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.2979.5%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.2993.6%
2 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.7%
2 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.2998.2%
2 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.2991.9%
2 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.2998.4%
2 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.2998.4%
2 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.2997.1%
2 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.2974.8%
2 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.2974.4%
2 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.2988.5%
2 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.2997.4%
2 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.2993.9%
2 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.2986.5%
2 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.2996.6%
2 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.2988.1%
2 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.2996.8%
2 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.2995.0%
2 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.2988.8%
2 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.2976.8%
2 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2979.9%
2 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.2991.1%
2 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.2986.2%
2 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.2977.7%
2 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2977.1%
2 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.2986.2%
2 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.2991.1%
2 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.2998.9%
1 Justin Abel   Auburn 7 0.1492.7%
1 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.1479.5%
1 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.1479.6%
1 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.1466.1%
1 Andrew Du 10 IMSA 7 0.1458.6%
1 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.1496.8%
1 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.14100.0%
1 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.1483.8%
1 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.1496.3%
1 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.1462.1%
1 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.1478.1%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.1478.1%
1 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.1494.0%
1 Amy Paul 11 Centennial 7 0.1476.1%
1 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.1488.1%
1 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.1495.7%
1 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Kodai Speich   Auburn 7 0.1483.4%
1 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.1490.9%
1 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.1492.7%
1 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
0 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.00n/a
0 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.00n/a
0 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Morad Suliman   Auburn 7 0.00n/a
0 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.00n/a