Mathematics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 1.0068.2%
6 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.8680.7%
6 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.8658.3%
6 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.8669.3%
5 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.7163.6%
5 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.7175.3%
5 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.7185.1%
5 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.7183.3%
5 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.7186.0%
5 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7185.6%
5 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.7184.1%
5 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.7159.2%
5 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.7179.8%
5 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.7158.7%
5 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.7193.7%
5 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.7173.6%
5 Wilder Seitz   Barrington 7 0.7169.0%
5 Kodai Speich   Auburn 7 0.7180.8%
5 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.7185.0%
5 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.7183.0%
5 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.7179.0%
5 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.7164.8%
5 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.7159.3%
4 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.5799.2%
4 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.5777.0%
4 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.5795.4%
4 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.5783.6%
4 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.57100.0%
4 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.5794.2%
4 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.5755.4%
4 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.5798.1%
4 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.5785.5%
4 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.5772.0%
4 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.5781.0%
4 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.5774.9%
4 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.5790.8%
4 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.5788.4%
4 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.5766.6%
4 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.5780.8%
4 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.5795.2%
4 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.5791.1%
4 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.5778.4%
4 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.5793.7%
4 Leif Verace   Auburn 7 0.5782.7%
4 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5795.6%
3 Justin Abel   Auburn 7 0.43100.0%
3 Justin Chang 10 Fremd 7 0.4385.8%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.4394.3%
3 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.43100.0%
3 Andrew Du 10 IMSA 7 0.4382.2%
3 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.4357.4%
3 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.4392.8%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4393.5%
3 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.4386.8%
3 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.4373.9%
3 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.4392.0%
3 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4377.8%
3 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.4362.2%
3 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.4367.4%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4391.5%
3 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.4392.9%
3 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.4389.4%
3 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.43100.0%
3 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.4354.2%
3 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.4395.9%
3 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.4386.1%
3 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.4387.2%
3 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.4378.8%
2 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.29100.0%
2 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.29100.0%
2 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.2985.6%
2 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.2997.7%
2 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.2947.8%
2 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.29100.0%
2 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.2965.7%
2 Nick Larson   Belvidere 7 0.2992.0%
2 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.2958.3%
2 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.2961.0%
2 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.2998.1%
2 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.2991.1%
2 Amy Paul 11 Centennial 7 0.29100.0%
2 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.29100.0%
2 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2995.4%
2 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.2992.4%
2 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.2979.4%
2 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.2961.7%
2 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.2992.5%
1 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.1491.2%
1 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1492.0%
1 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.1481.9%
1 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.14100.0%
1 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.1496.4%
1 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.1497.2%
1 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.1478.6%
1 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.14100.0%
1 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.1486.5%
1 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.1487.1%
1 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.1456.4%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.14100.0%
1 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.1498.8%
1 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.1450.5%
1 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.1491.2%
1 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.1496.9%
1 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.14n/a
1 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.1485.0%
1 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1479.6%
1 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.14100.0%
1 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.14100.0%
0 Kyle Asta   Barrington 7 0.00n/a
0 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.00n/a
0 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Morad Suliman   Auburn 7 0.00n/a
0 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.00n/a
0 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.00n/a
0 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a