Instrumental Classical Music

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 1.0076.3%
6 Justin Chang 10 Fremd 7 0.8660.6%
6 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.8658.4%
6 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.8681.4%
6 Wilder Seitz   Barrington 7 0.8657.0%
6 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.8637.9%
5 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.7166.9%
5 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.7195.8%
5 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.7179.8%
5 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.7184.5%
5 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.7192.0%
5 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7183.5%
5 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.7183.1%
5 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.7195.1%
5 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.7177.4%
5 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.7196.5%
5 Leif Verace   Auburn 7 0.7193.7%
5 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.7196.0%
4 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.5784.6%
4 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.5796.1%
4 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.5777.2%
4 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.5789.1%
4 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.5792.2%
4 Alex Guan 12 Fremd 7 0.5781.2%
4 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.5789.6%
4 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.5794.9%
4 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.5797.5%
4 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.5791.8%
4 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.5788.2%
4 Amy Paul 11 Centennial 7 0.5775.9%
4 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.5797.2%
4 Kodai Speich   Auburn 7 0.5779.3%
4 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.5780.3%
4 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.5793.6%
4 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5794.1%
4 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.5793.1%
3 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.4397.3%
3 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.43100.0%
3 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.4388.6%
3 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.4394.2%
3 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.4397.9%
3 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.4393.6%
3 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.4379.7%
3 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.4399.6%
3 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4384.3%
3 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.4393.8%
3 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.4388.1%
3 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.4379.9%
3 Nick Larson   Belvidere 7 0.4390.9%
3 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.4382.2%
3 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.4382.7%
3 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.4397.0%
3 Charles Metz   Carbondale 7 0.4386.8%
3 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.43100.0%
3 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.4388.0%
3 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.4387.5%
3 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.4384.3%
3 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.43100.0%
3 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.4376.0%
3 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.4365.7%
2 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.2991.0%
2 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.2988.8%
2 Lilly Chavez   Auburn 7 0.2987.8%
2 Andrew Du 10 IMSA 7 0.29100.0%
2 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.2992.6%
2 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.29100.0%
2 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.29100.0%
2 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.2963.3%
2 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.2980.0%
2 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.2993.4%
2 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.2995.5%
2 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.2981.3%
2 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.2983.5%
2 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.2994.0%
2 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.2985.2%
2 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.2961.8%
2 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.2994.1%
2 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2999.3%
2 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.2996.6%
2 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.2999.3%
2 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.2978.2%
2 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.2994.1%
2 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.2994.3%
2 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.2992.6%
2 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.2979.8%
2 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2988.4%
1 Justin Abel   Auburn 7 0.1498.1%
1 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.1493.2%
1 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.1494.6%
1 Kyle Asta   Barrington 7 0.1481.9%
1 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.14100.0%
1 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.1498.4%
1 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.1480.7%
1 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.14100.0%
1 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.1494.9%
1 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.1495.0%
1 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.1494.9%
1 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.1495.3%
1 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.14100.3%
1 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.1482.5%
0 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.00n/a
0 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.00n/a
0 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.00n/a
0 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.00n/a
0 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.00n/a
0 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Morad Suliman   Auburn 7 0.00n/a
0 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a