Other Science

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.8679.9%
6 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.8690.6%
6 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.8684.0%
5 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.7179.9%
5 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.7173.9%
5 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.7191.4%
5 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.7176.0%
5 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.7182.8%
5 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.7172.5%
5 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.7188.2%
5 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.7192.8%
5 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.7193.6%
4 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.5783.2%
4 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.5745.6%
4 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5757.3%
4 Andrew Du 10 IMSA 7 0.5787.0%
4 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.5792.5%
4 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.5782.0%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5787.8%
4 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.5785.2%
4 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.5762.2%
4 Nick Larson   Belvidere 7 0.5789.7%
4 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.5788.6%
4 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.5782.9%
4 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.5768.5%
4 Amy Paul 11 Centennial 7 0.5797.1%
4 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.5754.8%
4 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.5766.5%
4 Kodai Speich   Auburn 7 0.5791.1%
4 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.5773.8%
4 Morad Suliman   Auburn 7 0.5788.9%
4 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.5782.5%
4 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.57100.0%
4 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.5772.4%
4 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.5760.6%
4 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.5788.1%
4 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.5775.0%
4 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.5783.9%
3 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.4391.2%
3 Kyle Asta   Barrington 7 0.4375.9%
3 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.4385.1%
3 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.4367.5%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.4396.9%
3 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.4394.3%
3 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.4380.5%
3 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.4392.5%
3 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.4381.7%
3 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.4387.4%
3 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.4391.0%
3 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.4366.3%
3 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.4386.7%
3 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.4396.7%
3 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.4375.5%
3 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.43100.0%
3 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.4393.7%
3 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.43100.0%
3 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.4395.5%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4390.9%
3 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.4387.8%
3 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.4375.2%
3 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.4390.5%
3 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.4390.0%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4368.6%
3 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.4378.1%
3 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.4373.8%
3 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.4386.3%
3 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.43100.0%
3 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.4395.0%
2 Justin Abel   Auburn 7 0.2984.0%
2 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.29100.0%
2 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.2967.4%
2 Justin Chang 10 Fremd 7 0.2983.9%
2 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.2984.9%
2 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.2977.8%
2 Alex Guan 12 Fremd 7 0.2980.7%
2 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.2987.2%
2 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.2990.1%
2 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.2998.0%
2 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.2991.6%
2 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2986.3%
2 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.2987.3%
2 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.2972.2%
2 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.2997.9%
2 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.2996.9%
2 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.2993.9%
2 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.2983.1%
2 Charles Metz   Carbondale 7 0.2977.8%
2 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.2963.0%
2 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.2965.5%
2 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.2957.2%
2 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.2992.7%
2 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.2944.0%
2 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.2986.9%
2 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.2989.2%
2 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2982.9%
2 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.2996.2%
2 Wilder Seitz   Barrington 7 0.2993.8%
2 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.2988.6%
2 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2997.7%
2 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.2948.0%
2 Leif Verace   Auburn 7 0.2983.9%
2 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2968.8%
2 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.2997.4%
1 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.14100.0%
1 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.14100.0%
1 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.1488.1%
1 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.1468.7%
1 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.1449.0%
1 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.1495.2%
1 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.1497.8%
1 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.1473.7%
1 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.1491.9%
1 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.1487.6%
0 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.00n/a
0 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.00n/a
0 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.00n/a