Painting

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Wilder Seitz   Barrington 7 1.0047.4%
6 Justin Chang 10 Fremd 7 0.8675.0%
6 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.8672.6%
6 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.8670.6%
6 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.8672.9%
6 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.8654.6%
6 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.8662.0%
6 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.8658.8%
6 Leif Verace   Auburn 7 0.8664.1%
5 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.7175.8%
5 Lilly Chavez   Auburn 7 0.7185.6%
5 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.7171.2%
5 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.7194.1%
5 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.7175.0%
5 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.7170.1%
5 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.7169.9%
5 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.7159.3%
5 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.7178.0%
5 Nick Larson   Belvidere 7 0.7175.5%
5 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.7176.1%
5 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.7168.6%
5 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.7159.2%
5 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.7179.3%
5 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.7173.8%
5 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.7175.9%
5 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.7181.7%
4 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.5792.1%
4 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.5765.7%
4 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.5776.3%
4 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.5789.4%
4 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.5790.8%
4 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.5762.6%
4 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.5774.1%
4 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.5764.1%
4 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.5773.4%
4 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.5794.4%
4 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.5785.8%
4 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.5793.6%
4 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.5784.1%
4 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.5772.5%
4 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.5776.2%
4 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.5791.4%
3 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.43100.0%
3 Kyle Asta   Barrington 7 0.4391.0%
3 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.4385.5%
3 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.4370.2%
3 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.43100.0%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4365.9%
3 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.4388.0%
3 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.4391.0%
3 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.4388.9%
3 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.4397.1%
3 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.4364.5%
3 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.4394.9%
3 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.4396.4%
3 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.4390.8%
3 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.4392.1%
3 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4395.0%
3 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.4383.5%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4389.2%
3 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.4382.9%
3 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.4387.1%
3 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.4392.9%
3 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.4382.3%
3 Morad Suliman   Auburn 7 0.4393.5%
3 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.4363.4%
3 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.43100.0%
3 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4394.5%
3 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.4392.4%
3 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.4395.6%
2 Justin Abel   Auburn 7 0.2994.1%
2 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.2963.8%
2 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2969.0%
2 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.2992.9%
2 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.2987.6%
2 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.2991.9%
2 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.2994.5%
2 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.2997.3%
2 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.2982.4%
2 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2985.8%
2 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.2988.1%
2 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.2968.6%
2 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.2994.5%
2 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.29100.0%
2 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.2994.3%
2 Amy Paul 11 Centennial 7 0.2955.4%
2 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.29100.0%
2 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2959.9%
2 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.2973.8%
2 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.2985.5%
2 Kodai Speich   Auburn 7 0.2963.5%
2 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.2989.5%
2 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2991.5%
2 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.2998.4%
2 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.2985.8%
2 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.29100.0%
2 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.2970.3%
2 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.2984.3%
1 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.1485.5%
1 Andrew Du 10 IMSA 7 0.1490.3%
1 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.1492.1%
1 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.1493.6%
1 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.1460.2%
1 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.1496.2%
1 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.1481.6%
1 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.1496.4%
1 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.1486.9%
1 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.1498.7%
1 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.1487.5%
0 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.00n/a
0 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.00n/a
0 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.00n/a
0 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Charles Metz   Carbondale 7 0.00n/a
0 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.00n/a