Poetry

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 1.0070.8%
6 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.8693.6%
6 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.8666.0%
6 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.8664.7%
6 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.8667.6%
6 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.8673.4%
6 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.8661.2%
5 Justin Chang 10 Fremd 7 0.7173.0%
5 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.7167.2%
5 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.7169.6%
5 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.7155.8%
5 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.7184.5%
5 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.7153.0%
5 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.7191.1%
5 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.7170.3%
5 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.7185.4%
5 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.7166.1%
5 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.7177.3%
4 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.5779.1%
4 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.5777.0%
4 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.5788.0%
4 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5777.5%
4 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.5756.6%
4 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.5751.4%
4 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.5759.1%
4 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5777.1%
4 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.5795.9%
4 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.5794.3%
4 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.5795.8%
4 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.5796.0%
4 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.5783.1%
4 Leif Verace   Auburn 7 0.5776.7%
3 Justin Abel   Auburn 7 0.4392.9%
3 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.4389.5%
3 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.4356.5%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.4392.4%
3 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.4387.0%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4335.6%
3 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.4384.7%
3 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.4373.8%
3 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.4383.9%
3 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.4358.9%
3 Nick Larson   Belvidere 7 0.4375.1%
3 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.4379.3%
3 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.4369.5%
3 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.4392.3%
3 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.4381.9%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4387.1%
3 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.4383.1%
3 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.4395.8%
3 Wilder Seitz   Barrington 7 0.4365.1%
3 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.4362.4%
3 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.4387.2%
3 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.4386.3%
3 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.4387.8%
2 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.2989.6%
2 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.2984.1%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.2986.4%
2 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2975.5%
2 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.2958.3%
2 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.2963.4%
2 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.2978.5%
2 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.2970.4%
2 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.2990.2%
2 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.2999.7%
2 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.2998.5%
2 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.2998.7%
2 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.2986.3%
2 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.2986.4%
2 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.2991.1%
2 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.2986.9%
2 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.2961.2%
2 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2975.6%
2 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.2976.8%
2 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.2948.7%
2 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.2981.9%
2 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.2997.3%
2 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.2954.3%
2 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.29100.0%
2 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.2976.2%
2 Kodai Speich   Auburn 7 0.2999.6%
2 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.2974.2%
2 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.2914.0%
2 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.2945.0%
2 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.2990.2%
2 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2980.3%
2 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.2985.5%
1 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.1494.1%
1 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.1497.0%
1 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.1484.8%
1 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.14100.0%
1 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.1498.6%
1 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.1497.0%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.1494.1%
1 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.1487.9%
1 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.1428.8%
1 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.14100.0%
1 Amy Paul 11 Centennial 7 0.1480.2%
1 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.14100.0%
1 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.1457.1%
1 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.14100.0%
1 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Morad Suliman   Auburn 7 0.1414.5%
1 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.1489.7%
1 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.1483.7%
1 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.1426.1%
0 Kyle Asta   Barrington 7 0.00n/a
0 Andrew Du 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.00n/a
0 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.00n/a