Social Science and Philosophy

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Gio Diomede 12 Leyden 7 1.0095.9%
7 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 1.0074.0%
7 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 1.0089.1%
6 Alex Guan 12 Fremd 7 0.8674.6%
6 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.8655.8%
6 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.8692.0%
6 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.8679.3%
6 Wilder Seitz   Barrington 7 0.8676.9%
6 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.8669.1%
5 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.7184.1%
5 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.7179.3%
5 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.7164.9%
5 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.7188.2%
5 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.7194.3%
5 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.7169.7%
5 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7178.8%
5 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.7196.3%
5 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.7188.9%
5 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.7176.1%
4 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.5787.6%
4 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.5785.3%
4 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.5783.1%
4 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.5795.7%
4 Andrew Du 10 IMSA 7 0.5779.4%
4 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.5796.5%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5793.3%
4 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.5782.0%
4 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.5782.3%
4 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.5771.9%
4 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.5770.5%
4 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.5783.4%
4 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.5745.2%
4 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.5779.8%
4 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.5787.7%
4 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.5784.2%
4 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5787.8%
4 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.5783.3%
4 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.5779.4%
4 Morad Suliman   Auburn 7 0.5772.9%
4 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.5791.8%
4 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.5792.2%
4 Leif Verace   Auburn 7 0.5781.9%
3 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.4397.6%
3 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4391.0%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.4390.2%
3 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.4390.6%
3 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.4392.3%
3 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.4381.5%
3 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.4389.7%
3 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.4385.3%
3 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.4398.1%
3 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.4370.4%
3 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.4394.0%
3 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.4398.7%
3 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.4389.0%
3 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.4379.9%
3 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.4383.0%
3 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.4378.8%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4392.6%
3 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.4392.8%
3 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.4356.4%
3 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.4396.1%
3 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.4371.5%
3 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.4397.8%
2 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.2999.4%
2 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.2994.8%
2 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.2979.1%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.2974.0%
2 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.29100.0%
2 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.2995.1%
2 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.2994.1%
2 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.2987.8%
2 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.29100.0%
2 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.2979.6%
2 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.2994.8%
2 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.2990.5%
2 Nick Larson   Belvidere 7 0.2992.9%
2 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.2979.7%
2 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.29100.0%
2 Charles Metz   Carbondale 7 0.2999.0%
2 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2972.3%
2 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.2987.6%
2 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.2995.1%
2 Amy Paul 11 Centennial 7 0.2969.2%
2 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.2992.5%
2 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.2994.1%
2 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.2989.6%
2 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.2971.7%
2 Kodai Speich   Auburn 7 0.2984.8%
2 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.2990.7%
2 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.2990.7%
2 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.2982.7%
2 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.29100.0%
2 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.2982.8%
2 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.2984.9%
2 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2987.9%
2 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.2993.5%
2 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.2993.1%
1 Justin Abel   Auburn 7 0.1483.3%
1 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Kyle Asta   Barrington 7 0.14100.0%
1 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 Justin Chang 10 Fremd 7 0.14100.0%
1 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.14100.0%
1 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.1494.8%
1 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1483.9%
1 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.1483.9%
1 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.1484.7%
1 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.1479.2%
1 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.14n/a
1 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.1445.8%
1 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.1440.7%
1 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.1493.5%
1 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.1446.3%
1 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.1484.2%
0 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.00n/a
0 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.00n/a