United States History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.8664.0%
6 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.8666.0%
6 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.8663.8%
6 Kodai Speich   Auburn 7 0.8678.9%
6 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.8673.8%
5 Lilly Chavez   Auburn 7 0.7184.2%
5 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.7174.9%
5 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.7155.3%
5 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.7181.8%
5 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.7148.9%
5 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.7169.3%
5 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.7176.6%
5 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.7161.2%
5 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.7172.1%
5 Amy Paul 11 Centennial 7 0.7153.8%
5 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.7176.9%
5 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.7166.2%
5 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.7173.3%
5 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.7167.2%
4 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.5778.7%
4 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.5759.7%
4 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.5770.0%
4 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.5784.2%
4 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.5785.9%
4 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.5770.6%
4 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.5754.7%
4 Nick Larson   Belvidere 7 0.5762.5%
4 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.5767.9%
4 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.5769.8%
4 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.5775.2%
4 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.5770.2%
4 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.5790.3%
4 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.5773.2%
4 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5769.0%
4 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.5771.2%
4 Wilder Seitz   Barrington 7 0.5760.0%
4 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.5766.7%
4 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.5793.2%
4 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.5768.8%
4 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.5775.9%
4 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.5752.6%
4 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.5769.2%
4 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.5759.9%
3 Justin Abel   Auburn 7 0.4371.8%
3 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.4396.7%
3 Kyle Asta   Barrington 7 0.4364.7%
3 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.4382.1%
3 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.4373.1%
3 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4379.7%
3 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.4369.1%
3 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.4386.3%
3 Andrew Du 10 IMSA 7 0.4380.9%
3 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.4389.8%
3 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.4395.1%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4362.0%
3 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.4346.2%
3 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.4384.0%
3 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.4350.6%
3 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.4382.0%
3 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.4357.0%
3 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.4393.0%
3 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.4355.3%
3 Charles Metz   Carbondale 7 0.4397.0%
3 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.4370.4%
3 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.4362.7%
3 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4364.5%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4380.5%
3 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.4369.1%
3 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.4365.9%
3 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.4368.5%
3 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.4381.5%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4362.0%
3 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.4371.5%
3 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.4384.9%
3 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4382.9%
3 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.4352.0%
3 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.4377.1%
3 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.4379.9%
3 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.4389.5%
3 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.4396.9%
3 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.4375.2%
3 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4350.7%
2 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.2998.9%
2 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.2989.3%
2 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.2968.5%
2 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.2963.3%
2 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2951.6%
2 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.2984.3%
2 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.2967.1%
2 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.2996.1%
2 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.2965.7%
2 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.2990.3%
2 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.2982.9%
2 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.2948.1%
2 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.2954.7%
2 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.29100.0%
2 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.2965.7%
2 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.2993.8%
2 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.2987.8%
2 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.29100.0%
2 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.2984.8%
2 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.2973.5%
2 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.29100.0%
1 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.1488.9%
1 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 Justin Chang 10 Fremd 7 0.1423.5%
1 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.1471.6%
1 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.1477.1%
1 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.1469.2%
1 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.1493.4%
1 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.1490.9%
1 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.1490.5%
1 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.1483.5%
1 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.14100.0%
1 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.1458.9%
1 Morad Suliman   Auburn 7 0.1497.3%
1 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.1479.9%
1 Leif Verace   Auburn 7 0.14100.0%
1 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.1496.8%
1 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.14100.0%
0 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.00n/a