Current Events

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 1.0065.7%
6 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.8681.3%
6 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.8675.6%
6 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.8676.1%
6 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.8689.0%
6 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.8688.5%
6 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.8685.5%
6 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.8679.2%
6 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.8685.9%
6 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.8668.4%
5 Justin Abel 10 Auburn 7 0.7196.0%
5 Charles Bliss   Maine South 7 0.7184.1%
5 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.7194.5%
5 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.7183.3%
5 Jonathan Lau   University Lab 7 0.7179.8%
5 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.7135.5%
5 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.7188.9%
5 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.7185.3%
5 Amy Paul 12 Centennial 7 0.7191.3%
5 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.7188.6%
5 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.7195.4%
5 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.7188.4%
5 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.7194.0%
5 Josh Strauss   Leyden 7 0.7192.6%
4 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.5765.5%
4 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.5780.0%
4 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.5782.3%
4 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.5791.1%
4 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.5782.1%
4 Akul Joshi   Barrington 7 0.5783.7%
4 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.5775.0%
4 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.5784.3%
4 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.5795.0%
4 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.5788.1%
4 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.5778.7%
4 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.5777.1%
4 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.5786.9%
4 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.5773.4%
4 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.5782.5%
4 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.5780.2%
4 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.57100.0%
4 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5777.2%
4 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5793.5%
3 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.5070.0%
3 Abigail Bergan   Barrington 7 0.4391.5%
3 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.4385.8%
3 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.4393.2%
3 Weillin Feng   New Trier 7 0.43100.0%
3 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.4397.6%
3 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.4386.8%
3 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.43100.0%
3 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.4370.5%
3 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.4370.3%
3 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.4376.0%
3 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4375.6%
3 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.4366.9%
3 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.4381.8%
3 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.4396.1%
3 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.4324.2%
3 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4388.9%
3 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.4379.2%
3 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.4392.0%
3 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.4383.6%
3 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.4383.2%
3 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.4394.4%
3 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.4382.2%
3 Aakash Shah   Leyden 7 0.4374.5%
3 Liam Starnes   Barrington 7 0.4396.7%
3 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.4382.8%
3 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.4396.1%
3 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.4383.9%
3 Roxanne Tang   Barrington 7 0.4398.3%
3 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.4396.7%
3 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.4381.0%
3 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.4384.9%
3 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.4396.2%
3 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.4375.7%
3 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4388.1%
2 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.3383.8%
2 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.2954.6%
2 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.2995.9%
2 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.2991.6%
2 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.2956.0%
2 Rose Branson 11 Latin School 7 0.2975.4%
2 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.2974.0%
2 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.2993.0%
2 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.29100.0%
2 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.2976.6%
2 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.2967.9%
2 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.2991.6%
2 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.2982.9%
2 Jaivon Harris   Maine South 7 0.2993.8%
2 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.2995.3%
2 Peter Huh   Carbondale 7 0.2991.8%
2 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.2990.4%
2 Arthur Kot   Leyden 7 0.2994.2%
2 Charles Metz   Carbondale 7 0.2994.2%
2 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.2985.1%
2 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2960.8%
2 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.2982.1%
2 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.2982.6%
2 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.2992.5%
2 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.2982.4%
2 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.2999.6%
2 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.2977.3%
2 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.2990.0%
2 Eli Tsung   Carbondale 7 0.2996.1%
2 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.2959.7%
2 Michelle Yang   Barrington 7 0.2994.3%
1 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.1492.2%
1 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.1494.2%
1 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.1473.7%
1 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.14100.0%
1 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.1458.3%
1 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.1458.1%
1 Thomas Kent   Glenbard North 7 0.1495.5%
1 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.1485.4%
1 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.1491.8%
1 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.1486.9%
1 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.1466.2%
1 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.1495.5%
0 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.00n/a
0 Dylan Bowman   University Lab 7 0.00n/a
0 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.00n/a
0 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.00n/a
0 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a