European History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Abraham Holtermann   Barrington 7 1.0084.0%
7 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 1.0050.7%
6 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.8694.6%
6 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.8677.3%
6 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.8656.5%
6 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.8676.3%
6 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.8688.6%
6 Aakash Shah   Leyden 7 0.8688.6%
6 Josh Strauss   Leyden 7 0.8687.5%
6 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.8650.7%
6 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.8683.3%
6 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.8663.8%
6 Michelle Yang   Barrington 7 0.8666.6%
5 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.7179.2%
5 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.7193.6%
5 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.7194.1%
5 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.7186.7%
5 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.7141.5%
5 Jonathan Lau   University Lab 7 0.7165.7%
5 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.7163.0%
5 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.7184.0%
5 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.7199.3%
5 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.7165.4%
5 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.7176.7%
5 Eli Tsung   Carbondale 7 0.7192.6%
5 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.7174.5%
4 Miranda Nutter   Putnam County 6 0.6794.4%
4 Charles Bliss   Maine South 7 0.5788.5%
4 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.5757.0%
4 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.5783.7%
4 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.5779.9%
4 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.5773.4%
4 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.5783.5%
4 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.5766.7%
4 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.5768.4%
4 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.5786.4%
4 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.5788.7%
4 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.5796.5%
4 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.5774.7%
4 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.5778.6%
4 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.5788.9%
4 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.5781.2%
4 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.5769.0%
4 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.5781.0%
4 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5776.6%
4 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.5778.0%
4 Liam Starnes   Barrington 7 0.5778.6%
4 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.5771.2%
4 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.5791.8%
4 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5761.2%
3 Thomas Kent   Glenbard North 6 0.5080.9%
3 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.5064.0%
3 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.4384.5%
3 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.4395.4%
3 Abigail Bergan   Barrington 7 0.4385.7%
3 Rose Branson 11 Latin School 7 0.4381.8%
3 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.4394.1%
3 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.4393.1%
3 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.4370.5%
3 Weillin Feng   New Trier 7 0.4377.7%
3 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.4383.2%
3 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.4364.2%
3 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.4379.6%
3 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.4384.5%
3 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4381.2%
3 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.43100.0%
3 Akul Joshi   Barrington 7 0.43100.0%
3 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.4361.2%
3 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.4389.0%
3 Arthur Kot   Leyden 7 0.4364.9%
3 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.4392.6%
3 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.4394.3%
3 Charles Metz   Carbondale 7 0.4383.8%
3 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.4368.4%
3 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.4391.2%
3 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.4391.5%
3 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.4355.5%
3 Roxanne Tang   Barrington 7 0.4376.3%
3 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.4369.6%
3 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.4386.0%
3 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4378.2%
2 Jakub Wolsza   Maine South 6 0.3379.6%
2 Justin Abel 10 Auburn 7 0.2986.0%
2 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.2976.6%
2 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.2997.4%
2 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.2962.1%
2 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.2983.8%
2 Dylan Bowman   University Lab 7 0.2964.4%
2 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.2986.2%
2 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.29100.0%
2 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.29100.0%
2 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.2990.1%
2 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.2990.8%
2 Jaivon Harris   Maine South 7 0.2982.6%
2 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.2984.4%
2 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2994.0%
2 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.2988.5%
2 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.2992.3%
2 Amy Paul 12 Centennial 7 0.2991.3%
2 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2968.4%
2 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.2994.0%
2 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.2990.2%
2 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.2977.5%
2 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.2986.2%
2 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.2999.1%
2 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.2980.7%
2 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.2988.1%
2 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.2976.1%
1 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.17100.0%
1 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 6 0.17100.0%
1 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.14100.0%
1 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.1482.3%
1 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.14100.0%
1 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Peter Huh   Carbondale 7 0.1490.0%
1 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.1483.0%
1 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.1480.2%
1 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.14100.0%
1 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.1480.2%
1 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.1485.3%
0 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.00n/a
0 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a