Geography

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 David Holmquist 11 Stevenson 7 1.0051.3%
7 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 1.0041.1%
6 Charles Bliss   Maine South 7 0.8687.5%
6 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.8670.9%
6 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.8669.5%
6 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.8661.3%
6 Liam Starnes   Barrington 7 0.8673.3%
6 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.8657.8%
5 Justin Abel 10 Auburn 7 0.7172.3%
5 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.7190.7%
5 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.7191.5%
5 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.7175.4%
5 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.7172.1%
5 Jonathan Lau   University Lab 7 0.7147.2%
5 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.7153.7%
5 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.7172.1%
5 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.7168.3%
5 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.7181.5%
5 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.7188.6%
5 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.7191.7%
5 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.7193.5%
5 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.7168.3%
4 Abigail Bergan   Barrington 7 0.5784.1%
4 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.5781.7%
4 Dylan Bowman   University Lab 7 0.5784.7%
4 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.5792.2%
4 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.5750.2%
4 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.5784.5%
4 Jaivon Harris   Maine South 7 0.5795.4%
4 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.5779.8%
4 Akul Joshi   Barrington 7 0.5791.6%
4 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.5762.6%
4 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.5786.2%
4 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.5797.7%
4 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.5786.4%
4 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.5779.9%
4 Amy Paul 12 Centennial 7 0.57100.0%
4 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.5797.7%
4 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.5798.3%
4 Roxanne Tang   Barrington 7 0.5788.7%
4 Eli Tsung   Carbondale 7 0.5766.3%
4 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.5786.5%
4 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5786.1%
4 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.5765.1%
4 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.5759.4%
4 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.57100.0%
4 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.5782.9%
4 Michelle Yang   Barrington 7 0.5785.6%
3 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.5099.3%
3 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.5099.3%
3 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 6 0.5091.2%
3 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.4393.0%
3 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.4392.9%
3 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.4397.5%
3 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.43100.0%
3 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.4394.6%
3 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.4389.5%
3 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.4381.9%
3 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.4399.5%
3 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.4397.7%
3 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.4382.9%
3 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.43100.0%
3 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.4387.7%
3 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.4394.8%
3 Thomas Kent   Glenbard North 7 0.43100.0%
3 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.4388.1%
3 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.4392.1%
3 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.4383.0%
3 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.4399.7%
3 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.4389.5%
3 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.4372.8%
3 Charles Metz   Carbondale 7 0.4395.9%
3 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.4398.7%
3 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.4395.6%
3 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.4398.8%
3 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.4386.7%
3 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.4369.3%
3 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.4380.6%
3 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.4359.7%
3 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.4389.9%
3 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.4393.9%
3 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.4391.2%
3 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.4388.9%
2 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.2972.0%
2 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.2998.2%
2 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.2984.9%
2 Weillin Feng   New Trier 7 0.2996.6%
2 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.29100.0%
2 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.2984.3%
2 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.2999.5%
2 Peter Huh   Carbondale 7 0.29100.0%
2 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2985.9%
2 Arthur Kot   Leyden 7 0.2993.2%
2 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.29100.0%
2 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.2991.2%
2 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.2985.8%
2 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.2975.2%
2 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.2978.9%
2 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.2961.8%
2 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.2998.2%
2 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.2973.4%
2 Aakash Shah   Leyden 7 0.2966.0%
2 Josh Strauss   Leyden 7 0.2969.1%
2 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.2981.5%
1 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 6 0.1784.5%
1 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.14100.0%
1 Rose Branson 11 Latin School 7 0.1481.2%
1 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.14100.0%
1 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.14100.0%
1 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.14100.0%
1 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.1435.9%
1 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.1491.1%
1 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.1489.3%
1 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.1495.2%
1 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.1479.1%
0 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.00n/a
0 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.00n/a
0 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a