Mathematics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.8686.4%
6 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.8651.4%
6 Thomas Kent   Glenbard North 7 0.8668.5%
6 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.8674.3%
5 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.7180.1%
5 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.7183.7%
5 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.7185.6%
5 Rose Branson 11 Latin School 7 0.7185.5%
5 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.7174.5%
5 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.7165.2%
5 Akul Joshi   Barrington 7 0.7174.9%
5 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.7177.5%
5 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.7172.1%
5 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.7185.1%
5 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.7173.4%
5 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7160.9%
5 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.7174.6%
5 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.7183.0%
5 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.7189.4%
5 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.7180.1%
5 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.7189.6%
5 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.7173.9%
5 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.7181.1%
4 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.5780.5%
4 Charles Bliss   Maine South 7 0.5797.4%
4 Dylan Bowman   University Lab 7 0.5773.5%
4 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.5787.9%
4 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.5797.6%
4 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.5783.6%
4 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.5791.9%
4 Weillin Feng   New Trier 7 0.5782.9%
4 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.5785.4%
4 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.5789.3%
4 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.5790.1%
4 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.5796.0%
4 Jonathan Lau   University Lab 7 0.5789.5%
4 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.5798.1%
4 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.5789.3%
4 Charles Metz   Carbondale 7 0.5790.5%
4 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.5780.3%
4 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.5785.8%
4 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.5784.7%
4 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.5765.9%
4 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.5792.2%
4 Liam Starnes   Barrington 7 0.5798.6%
4 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.5763.9%
4 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.5787.6%
4 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.5788.0%
3 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.5089.9%
3 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.4386.7%
3 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.4397.9%
3 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.4380.0%
3 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.4352.3%
3 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.4397.3%
3 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.4391.1%
3 Jaivon Harris   Maine South 7 0.4385.4%
3 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.4390.3%
3 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.4371.8%
3 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.4398.2%
3 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.4326.4%
3 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.4388.5%
3 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.4397.7%
3 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.4384.3%
3 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.4367.6%
3 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.4386.8%
3 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.4365.3%
3 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.4365.3%
3 Josh Strauss   Leyden 7 0.4387.7%
3 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.43100.0%
3 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.4392.0%
3 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.4392.6%
3 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.4367.0%
3 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.4397.2%
2 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.2986.7%
2 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.2981.5%
2 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.2998.6%
2 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.2997.9%
2 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.2989.3%
2 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Peter Huh   Carbondale 7 0.29100.0%
2 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.2983.5%
2 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.2999.4%
2 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.2972.2%
2 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.29100.0%
2 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.29100.0%
2 Amy Paul 12 Centennial 7 0.2983.1%
2 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2984.3%
2 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.2986.5%
2 Aakash Shah   Leyden 7 0.2999.4%
2 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Eli Tsung   Carbondale 7 0.2996.3%
2 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.2982.0%
2 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
1 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.17100.0%
1 Justin Abel 10 Auburn 7 0.14100.0%
1 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.1457.3%
1 Abigail Bergan   Barrington 7 0.14100.0%
1 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.1497.1%
1 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.1497.9%
1 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.1494.9%
1 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.14100.0%
1 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.14100.0%
1 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1476.2%
1 Arthur Kot   Leyden 7 0.1498.9%
1 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.14100.0%
1 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.1456.2%
1 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.1495.7%
1 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.1498.9%
1 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1433.3%
1 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.1461.3%
1 Roxanne Tang   Barrington 7 0.1453.4%
1 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.1495.3%
1 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.1458.2%
1 Michelle Yang   Barrington 7 0.14n/a
1 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
0 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.00n/a
0 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.00n/a
0 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.00n/a
0 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.00n/a
0 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a