Other Science

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.8677.8%
5 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.7171.3%
5 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.7187.8%
5 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.7183.4%
5 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.7176.5%
5 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.7183.9%
5 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.7192.7%
5 Liam Starnes   Barrington 7 0.7190.4%
5 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.7179.4%
5 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.7161.8%
4 Justin Abel 10 Auburn 7 0.5786.3%
4 Rose Branson 11 Latin School 7 0.5767.0%
4 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.5782.5%
4 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.5768.2%
4 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.5766.0%
4 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.5785.3%
4 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.5777.6%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5774.2%
4 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.5789.1%
4 Thomas Kent   Glenbard North 7 0.5773.1%
4 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.5794.8%
4 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.5784.9%
4 Arthur Kot   Leyden 7 0.5774.5%
4 Jonathan Lau   University Lab 7 0.5773.6%
4 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.5790.1%
4 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.5760.5%
4 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.5791.6%
4 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5775.8%
4 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.5780.2%
4 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.5786.9%
4 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.5787.4%
4 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.5791.9%
4 Amy Paul 12 Centennial 7 0.5786.4%
4 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5776.1%
4 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.5759.9%
4 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.5785.4%
4 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.5774.7%
4 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.5783.3%
4 Roxanne Tang   Barrington 7 0.5769.6%
4 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.5782.9%
4 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.5772.7%
4 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.5785.9%
4 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.5772.2%
4 Michelle Yang   Barrington 7 0.5780.8%
3 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.5096.4%
3 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.5063.3%
3 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.4386.8%
3 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.4382.5%
3 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.4385.0%
3 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.4388.6%
3 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.4383.8%
3 Charles Bliss   Maine South 7 0.4378.0%
3 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.4397.7%
3 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.4387.7%
3 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.4377.3%
3 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.4363.4%
3 Weillin Feng   New Trier 7 0.4381.9%
3 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.4373.8%
3 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.4347.2%
3 Jaivon Harris   Maine South 7 0.4389.2%
3 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.4356.3%
3 Akul Joshi   Barrington 7 0.4394.1%
3 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.4356.4%
3 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.4397.8%
3 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.4371.5%
3 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.4383.0%
3 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.4381.2%
3 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.4386.1%
3 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.4358.0%
3 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.4370.4%
3 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.4385.8%
3 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.4372.8%
3 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.4377.0%
3 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.4385.1%
3 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.4396.7%
3 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.4393.0%
3 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.4378.4%
3 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.4358.3%
3 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.4381.6%
3 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.4388.0%
3 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.4392.7%
3 Aakash Shah   Leyden 7 0.4363.3%
3 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.4380.7%
3 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.4397.3%
3 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.4373.1%
3 Eli Tsung   Carbondale 7 0.4387.9%
3 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.4387.2%
3 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4396.5%
2 Olivia Lamberti 12 Stevenson 6 0.3390.8%
2 John Paul Taylor   Carbondale 6 0.3386.7%
2 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.2966.0%
2 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.2979.2%
2 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.2972.4%
2 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.2955.2%
2 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.2987.6%
2 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.2968.5%
2 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.2990.2%
2 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.2980.1%
2 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.2995.0%
2 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.2959.3%
2 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.2984.4%
2 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.2957.1%
2 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.29100.5%
2 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2962.0%
2 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.2976.6%
2 Josh Strauss   Leyden 7 0.2960.3%
2 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.2993.4%
1 Abigail Bergan   Barrington 6 0.1777.3%
1 Dylan Bowman   University Lab 7 0.1459.5%
1 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.1453.9%
1 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.1475.3%
1 Peter Huh   Carbondale 7 0.1460.4%
1 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.1479.9%
1 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.14100.0%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.1439.1%
1 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.14100.0%
1 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.1488.0%
1 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1481.0%
1 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.14100.0%
1 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.1481.8%
1 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.3%
0 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Sofia Vainikos 12 Sandburg 6 0.00n/a