Painting

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Dylan Bowman   University Lab 7 1.0050.8%
7 Hanson Hao 12 IMSA 7 1.0078.0%
7 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 1.0044.4%
6 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.8674.7%
6 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.8677.0%
6 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.8680.9%
6 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.8670.5%
6 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.8655.8%
6 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.8664.4%
6 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.8682.5%
6 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.8680.0%
6 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.8657.2%
5 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.7158.5%
5 Rose Branson 11 Latin School 7 0.7183.6%
5 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.7149.1%
5 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.7186.5%
5 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.7192.3%
5 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.7171.4%
5 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7162.0%
5 Liam Starnes   Barrington 7 0.7193.2%
4 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.5778.5%
4 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.5788.0%
4 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.5771.8%
4 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.5785.5%
4 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.5781.9%
4 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.5797.5%
4 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.5794.4%
4 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.5782.9%
4 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.5789.6%
4 Peter Huh   Carbondale 7 0.5764.4%
4 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5765.7%
4 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.5756.6%
4 Arthur Kot   Leyden 7 0.5782.5%
4 Jonathan Lau   University Lab 7 0.5761.8%
4 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.5776.9%
4 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.5793.5%
4 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.5773.1%
4 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.5790.4%
4 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.5791.1%
4 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5786.5%
4 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.5781.0%
4 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.5796.9%
4 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.5790.6%
4 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.5770.3%
4 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.5761.8%
4 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.5780.4%
4 Michelle Yang   Barrington 7 0.5778.7%
3 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.4393.3%
3 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.4389.2%
3 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.4359.3%
3 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.4340.4%
3 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.4382.3%
3 Weillin Feng   New Trier 7 0.4385.1%
3 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.4396.7%
3 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.4375.3%
3 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.4377.7%
3 Akul Joshi   Barrington 7 0.4389.3%
3 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.4380.0%
3 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.4390.2%
3 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.4340.9%
3 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.4368.8%
3 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.4388.0%
3 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.4377.3%
3 Charles Metz   Carbondale 7 0.4377.5%
3 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4356.3%
3 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.4377.6%
3 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.4386.5%
3 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.4389.0%
3 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.4372.0%
3 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.4365.9%
3 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.4359.3%
3 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.4391.1%
3 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.4382.4%
3 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4388.0%
2 Justin Abel 10 Auburn 7 0.2987.3%
2 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.2988.4%
2 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.2949.9%
2 Abigail Bergan   Barrington 7 0.2954.8%
2 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.2998.9%
2 Charles Bliss   Maine South 7 0.2991.6%
2 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.2994.6%
2 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.2994.2%
2 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.2978.4%
2 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.2967.9%
2 Jaivon Harris   Maine South 7 0.2994.2%
2 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.2962.1%
2 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.2978.9%
2 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.2995.4%
2 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.2991.2%
2 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.2994.1%
2 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.2996.9%
2 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.2994.9%
2 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.2999.1%
2 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.2994.2%
2 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.2984.6%
2 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.2997.0%
2 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.2996.9%
2 Amy Paul 12 Centennial 7 0.2981.3%
2 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.2969.2%
2 Josh Strauss   Leyden 7 0.2951.2%
2 Roxanne Tang   Barrington 7 0.2991.3%
2 Eli Tsung   Carbondale 7 0.2999.0%
2 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.5%
1 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.1793.9%
1 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.1489.4%
1 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.1495.4%
1 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.1492.3%
1 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.1489.2%
1 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.1493.8%
1 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Aakash Shah   Leyden 7 0.1495.9%
1 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.1467.9%
1 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.1479.7%
1 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.14100.0%
1 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1426.4%
0 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.00n/a
0 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.00n/a
0 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Thomas Kent   Glenbard North 7 0.00n/a
0 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.00n/a