Poetry

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 1.0040.3%
7 Matthew Lee 11 IMSA 7 1.0079.2%
7 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 1.0063.4%
6 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.8655.1%
6 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.8682.4%
6 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.8647.3%
6 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.8679.5%
6 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.8677.3%
5 Dylan Bowman   University Lab 7 0.7179.9%
5 Rose Branson 11 Latin School 7 0.7169.6%
5 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.7174.6%
5 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.7147.5%
5 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.7160.6%
5 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.7174.0%
5 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7185.3%
5 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.7177.7%
4 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.5787.3%
4 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.5783.2%
4 Abigail Bergan   Barrington 7 0.5788.6%
4 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.5770.2%
4 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5762.3%
4 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.5763.2%
4 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.5755.6%
4 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.5793.8%
4 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.5782.9%
4 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.5783.7%
4 Roxanne Tang   Barrington 7 0.5763.9%
4 Michelle Yang   Barrington 7 0.5771.4%
3 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 6 0.5090.4%
3 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.4389.6%
3 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.4398.9%
3 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.4382.3%
3 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.43100.0%
3 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.4381.3%
3 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.4391.3%
3 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.4396.1%
3 Peter Huh   Carbondale 7 0.4391.6%
3 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.4363.6%
3 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.4388.8%
3 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.4387.1%
3 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.4393.7%
3 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.4374.0%
3 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.4394.7%
3 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.4379.2%
3 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.4383.1%
3 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.4385.7%
3 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.4371.6%
2 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.2969.4%
2 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.2975.1%
2 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.2978.3%
2 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.2999.4%
2 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.2999.4%
2 Weillin Feng   New Trier 7 0.2983.6%
2 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.2961.3%
2 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.2975.0%
2 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.2976.4%
2 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.2970.9%
2 Jonathan Lau   University Lab 7 0.2985.5%
2 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.2980.8%
2 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.2979.6%
2 Amy Paul 12 Centennial 7 0.2969.4%
2 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2971.4%
2 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.2988.4%
2 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.2982.1%
2 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2977.1%
2 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.2983.3%
2 Josh Strauss   Leyden 7 0.29100.0%
1 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.1470.6%
1 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.1498.9%
1 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.14100.0%
1 Charles Bliss   Maine South 7 0.1444.0%
1 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.1496.8%
1 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.14100.0%
1 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.1444.0%
1 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.1469.8%
1 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.1497.2%
1 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.14100.0%
1 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.1496.8%
1 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.1466.6%
1 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.1473.3%
1 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Arthur Kot   Leyden 7 0.14100.0%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.1460.1%
1 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.1439.4%
1 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.1452.2%
1 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.14100.0%
1 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.1452.9%
1 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.1496.0%
1 Eli Tsung   Carbondale 7 0.14100.0%
1 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.1484.8%
1 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1481.0%
0 Justin Abel 10 Auburn 7 0.00n/a
0 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.00n/a
0 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.00n/a
0 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.00n/a
0 Jaivon Harris   Maine South 7 0.00n/a
0 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.00n/a
0 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 Akul Joshi   Barrington 7 0.00n/a
0 Thomas Kent   Glenbard North 6 0.00n/a
0 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.00n/a
0 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.00n/a
0 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.00n/a
0 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.00n/a
0 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.00n/a
0 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.00n/a
0 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.00n/a
0 Aakash Shah   Leyden 7 0.00n/a
0 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Liam Starnes   Barrington 7 0.00n/a
0 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.00n/a