Religion and Mythology

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 1.0041.2%
6 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.8651.8%
6 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.8673.9%
6 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.8649.0%
6 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.8643.7%
5 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.7183.3%
5 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.7174.5%
5 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.7191.8%
5 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.7161.3%
5 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.7191.4%
5 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.7158.5%
5 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.7174.6%
5 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.7117.9%
5 Akul Joshi   Barrington 7 0.7176.8%
5 Jonathan Lau   University Lab 7 0.7143.2%
5 Charles Metz   Carbondale 7 0.7176.9%
5 Amy Paul 12 Centennial 7 0.7179.3%
5 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.7136.2%
5 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.7183.0%
5 Josh Strauss   Leyden 7 0.7176.4%
5 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.7126.1%
5 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.7161.1%
5 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.7140.8%
5 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.7178.0%
5 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.7172.8%
5 Michelle Yang   Barrington 7 0.7136.2%
4 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.5736.6%
4 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.5746.2%
4 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.5746.1%
4 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.5768.5%
4 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.5759.7%
4 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.5755.7%
4 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.5768.7%
4 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.5771.7%
4 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.5789.5%
4 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.5775.3%
4 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.5768.3%
4 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.5760.8%
4 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.5784.4%
4 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.5749.3%
4 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.5761.6%
4 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.5732.5%
4 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.5744.1%
4 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.5766.5%
4 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.5770.0%
4 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.5749.1%
4 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.5754.9%
4 Roxanne Tang   Barrington 7 0.5777.4%
4 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.5755.8%
3 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.4347.9%
3 Dylan Bowman   University Lab 7 0.4365.5%
3 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.4370.1%
3 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.4378.7%
3 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.4363.6%
3 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.4378.6%
3 Weillin Feng   New Trier 7 0.4378.2%
3 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.4378.1%
3 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.4378.8%
3 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.4366.7%
3 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4351.2%
3 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.4367.6%
3 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.4398.5%
3 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.4344.5%
3 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.4385.2%
3 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.4378.7%
3 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.4335.5%
3 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4360.8%
3 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.4358.7%
3 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.4399.1%
3 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.4387.7%
3 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.4376.8%
3 Liam Starnes   Barrington 7 0.4384.3%
3 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.43100.0%
3 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4361.5%
3 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.4363.3%
3 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4364.1%
2 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.3361.4%
2 Justin Abel 10 Auburn 7 0.2981.5%
2 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.2933.3%
2 Abigail Bergan   Barrington 7 0.2975.5%
2 Charles Bliss   Maine South 7 0.2978.4%
2 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.2992.6%
2 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.2970.5%
2 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.2985.2%
2 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.2990.5%
2 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.2992.8%
2 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.2977.4%
2 Peter Huh   Carbondale 7 0.2952.1%
2 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.2957.4%
2 Thomas Kent   Glenbard North 7 0.2992.4%
2 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.2974.4%
2 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.2973.3%
2 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.2969.2%
2 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.2989.2%
2 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.2970.5%
2 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.2967.8%
2 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.2970.5%
2 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.2958.3%
2 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.2977.1%
2 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.2979.7%
2 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.2981.8%
2 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2963.0%
2 Aakash Shah   Leyden 7 0.29100.0%
2 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.2981.8%
2 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.2974.1%
1 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.1758.0%
1 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.1456.8%
1 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Rose Branson 11 Latin School 7 0.1434.4%
1 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.1468.7%
1 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.14100.0%
1 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.1438.6%
1 Arthur Kot   Leyden 7 0.1491.4%
1 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.1490.9%
1 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.1495.4%
1 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.1496.6%
1 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.1467.3%
1 Eli Tsung   Carbondale 7 0.14100.0%
0 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.00n/a
0 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Jaivon Harris   Maine South 7 0.00n/a
0 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.00n/a
0 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a