Biology

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.8671.5%
5 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.7191.1%
5 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.7181.0%
5 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.7164.3%
5 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.7179.3%
5 Andy Granath 12 Auburn 7 0.7151.2%
5 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.7187.1%
5 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.7139.8%
5 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.7176.7%
5 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.7185.4%
5 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.7187.4%
5 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.7157.8%
4 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.5789.6%
4 Rose Branson 12 Latin School 7 0.5777.4%
4 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.5786.3%
4 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.5769.3%
4 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5787.6%
4 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.5796.0%
4 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.5751.9%
4 Tony Huang 12 Lisle 7 0.5787.2%
4 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.5791.5%
4 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.5781.6%
4 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.5791.3%
4 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.5778.0%
4 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.5778.9%
4 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.5791.0%
4 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.5773.7%
4 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.5760.4%
4 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.5755.0%
4 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.5793.3%
4 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.5791.5%
4 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5787.3%
4 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.5772.0%
4 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.5777.2%
4 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.5784.7%
4 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.5780.8%
4 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.5783.8%
4 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.5783.6%
4 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.5788.2%
4 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.5760.3%
3 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4386.1%
3 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.4354.7%
3 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.4341.7%
3 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.4387.3%
3 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.4377.3%
3 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.4374.3%
3 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.4397.1%
3 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.4364.7%
3 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.4375.3%
3 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.4387.4%
3 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.4399.5%
3 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.4377.9%
3 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.4385.2%
3 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.4378.8%
3 Danny Kim 11 Fremd 7 0.4396.1%
3 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.4387.9%
3 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.4342.4%
3 David Lignan 11 Sandburg 7 0.4387.7%
3 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.4389.6%
3 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.4394.3%
3 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.4377.9%
3 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.4362.7%
3 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.4374.4%
3 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.4382.4%
3 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.4391.4%
3 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.4394.7%
3 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.4378.4%
3 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.4397.1%
3 Sophia Price 9 Barrington 7 0.4386.3%
3 Timothy Price 10 Barrington 7 0.4383.6%
3 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.4379.1%
3 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.4396.2%
3 James Shields 10 Auburn 7 0.4395.2%
3 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.4395.3%
3 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.4384.6%
3 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.4359.0%
3 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.4369.7%
3 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.4361.1%
3 Brady Williams 11 IMSA 7 0.4380.0%
2 Justin Abel 11 Auburn 7 0.2955.1%
2 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.2994.1%
2 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.5%
2 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.5%
2 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.2965.0%
2 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.2972.9%
2 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.2995.1%
2 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.2996.8%
2 Archan Das 11 IMSA 7 0.2987.3%
2 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.2982.1%
2 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.29100.0%
2 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.2974.7%
2 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.2968.4%
2 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.2986.6%
2 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.2992.3%
2 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.29100.0%
2 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.2969.7%
2 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.2983.8%
2 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.2981.0%
2 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.29100.0%
2 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.2981.6%
2 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.29100.4%
2 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.2989.5%
2 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.2990.5%
2 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.2981.0%
1 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.1488.2%
1 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.1472.4%
1 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.1444.7%
1 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.1479.6%
1 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.1475.2%
1 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.1462.3%
1 Tony Martin 11 IMSA 7 0.1487.3%
1 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.1450.5%
1 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.1453.7%
1 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1481.7%
1 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.1444.9%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.1478.1%
1 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.1476.0%
1 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.1432.1%
0 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.00n/a
0 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.00n/a
0 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.00n/a
0 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.00n/a
0 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.00n/a
0 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.00n/a