British Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Rose Branson 12 Latin School 7 0.8684.5%
6 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.8680.0%
6 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.8691.2%
6 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.8685.3%
6 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.8688.0%
5 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.7177.7%
5 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.7184.5%
5 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7190.4%
5 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.7183.8%
5 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.7176.5%
5 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.7174.5%
5 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.7182.2%
5 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.7165.3%
5 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.7159.9%
5 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.7171.3%
5 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7183.6%
5 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.7196.8%
5 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.7184.1%
5 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.7192.2%
5 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.7180.6%
4 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.5791.4%
4 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.5797.0%
4 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5778.0%
4 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.5785.8%
4 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.5793.6%
4 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.5798.2%
4 Danny Kim 11 Fremd 7 0.5776.3%
4 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.5776.8%
4 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.5792.5%
4 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.5791.8%
4 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.5782.4%
4 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.5785.5%
4 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.5791.5%
3 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.4379.1%
3 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.4385.3%
3 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.4392.8%
3 Archan Das 11 IMSA 7 0.4383.4%
3 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.4392.1%
3 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.4383.7%
3 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.4381.7%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.4398.1%
3 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.4369.5%
3 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.4393.3%
3 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.4385.5%
3 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.4398.4%
3 James Shields 10 Auburn 7 0.4394.8%
3 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.4361.9%
3 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.4396.4%
3 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.4381.0%
2 Justin Abel 11 Auburn 7 0.2997.6%
2 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.29100.0%
2 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.2983.6%
2 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.2999.2%
2 Andy Granath 12 Auburn 7 0.2983.2%
2 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.2998.0%
2 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.2997.5%
2 Tony Martin 11 IMSA 7 0.2998.9%
2 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.2988.2%
2 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.29100.0%
2 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.2959.3%
2 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.2984.1%
2 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.2995.4%
2 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2972.7%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2997.0%
2 Sophia Price 9 Barrington 7 0.2972.0%
2 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.29100.0%
2 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.2980.7%
2 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.29100.0%
2 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.29100.0%
2 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.2999.4%
2 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.2988.1%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.2982.5%
2 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.29100.0%
1 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.1477.2%
1 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.1476.1%
1 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.1494.3%
1 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.14100.0%
1 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.1472.8%
1 Tony Huang 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.1492.1%
1 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.1487.4%
1 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.1472.3%
1 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.14100.0%
1 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.1493.8%
1 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.1491.5%
1 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.14100.0%
1 David Lignan 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.1476.2%
1 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.1479.0%
1 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.1485.3%
1 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.1492.1%
1 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.1455.8%
1 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.1469.5%
1 Timothy Price 10 Barrington 7 0.1491.5%
1 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.14101.0%
1 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.1450.8%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.1493.8%
1 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.14100.0%
1 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.14100.0%
1 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.1491.5%
1 Brady Williams 11 IMSA 7 0.14100.0%
0 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.00n/a
0 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.00n/a
0 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.00n/a
0 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.00n/a
0 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.00n/a
0 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.00n/a
0 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.00n/a