Chemistry

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.8665.9%
6 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.8667.5%
6 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.8681.6%
6 Andy Granath 12 Auburn 7 0.8682.1%
6 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.8666.4%
5 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7191.8%
5 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.7189.4%
5 Rose Branson 12 Latin School 7 0.7193.5%
5 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.7168.9%
5 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.7192.0%
5 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.7188.7%
5 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.7164.0%
5 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.7184.4%
5 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.7191.5%
5 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.7180.0%
5 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.7174.3%
5 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.7174.6%
5 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.7176.7%
5 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.7186.2%
5 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.7189.3%
5 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.7185.6%
4 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.5786.1%
4 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.5769.9%
4 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.5781.5%
4 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.5789.1%
4 Archan Das 11 IMSA 7 0.5758.9%
4 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.5766.5%
4 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.5772.4%
4 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.5786.4%
4 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.5774.6%
4 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.5795.8%
4 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.5772.1%
4 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.5765.9%
4 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.5781.6%
4 David Lignan 11 Sandburg 7 0.5767.2%
4 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.5774.4%
4 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.5796.1%
4 James Shields 10 Auburn 7 0.5778.8%
4 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.5782.2%
4 Brady Williams 11 IMSA 7 0.5778.0%
3 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.4374.1%
3 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.4395.3%
3 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.4383.3%
3 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.43100.0%
3 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.4384.7%
3 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4367.0%
3 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.4388.5%
3 Tony Huang 12 Lisle 7 0.4366.5%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.4375.6%
3 Danny Kim 11 Fremd 7 0.4385.3%
3 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.4377.5%
3 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.4378.8%
3 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.43100.0%
3 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.4376.2%
3 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.4351.8%
3 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.4382.2%
3 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.4388.6%
3 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.4393.7%
3 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.4399.7%
3 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4386.9%
3 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.4378.2%
3 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.43100.0%
3 Sophia Price 9 Barrington 7 0.4389.6%
3 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.4382.8%
3 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4386.9%
3 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.4359.6%
3 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.4386.2%
3 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.4372.7%
3 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.4386.7%
3 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.4395.8%
3 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.4380.3%
3 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.4385.3%
3 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.4386.4%
3 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.43100.0%
2 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.2966.9%
2 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.2949.1%
2 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.2990.3%
2 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.29100.0%
2 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.2989.2%
2 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.2994.3%
2 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.2992.3%
2 Tony Martin 11 IMSA 7 0.2970.3%
2 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.2953.7%
2 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.2982.6%
2 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.2991.6%
2 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.2973.3%
2 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.2988.7%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2972.5%
2 Timothy Price 10 Barrington 7 0.2972.2%
2 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.29100.0%
2 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.2996.6%
2 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.2987.9%
2 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.2977.4%
2 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.2941.0%
2 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.2982.0%
2 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.2998.1%
1 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.1488.3%
1 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1481.5%
1 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.1446.3%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.1460.6%
1 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.1495.6%
1 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.1444.0%
1 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.1438.0%
1 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.1485.9%
1 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.1464.3%
1 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.1496.0%
1 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.1464.3%
1 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.1450.3%
1 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.14100.0%
1 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.1496.0%
1 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.1493.1%
1 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.14100.0%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.1443.0%
1 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.14100.0%
1 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.1497.9%
0 Justin Abel 11 Auburn 7 0.00n/a
0 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.00n/a
0 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.00n/a
0 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.00n/a
0 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.00n/a