European and World Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 1.0081.8%
7 Danny Kim 11 Fremd 7 1.0062.1%
7 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 1.0078.3%
6 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.8687.6%
6 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.8663.1%
6 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.8676.3%
6 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.8664.8%
6 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.8681.7%
6 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.8681.5%
6 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.8658.1%
6 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.8680.7%
5 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.7157.3%
5 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.7181.9%
5 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.7187.8%
5 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7171.6%
5 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.7179.4%
5 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.7172.2%
4 Rose Branson 12 Latin School 6 0.6772.6%
4 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.5789.3%
4 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.57100.0%
4 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.5795.6%
4 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.5780.9%
4 David Lignan 11 Sandburg 7 0.5799.0%
4 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.5769.8%
4 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.5783.2%
4 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.5772.5%
4 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.5781.1%
4 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.5752.9%
3 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.4370.3%
3 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.4376.3%
3 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.4368.2%
3 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.4388.8%
3 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.4376.3%
3 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.4393.6%
3 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.4389.6%
3 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.4375.2%
3 Tony Martin 11 IMSA 7 0.4396.5%
3 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.4395.0%
3 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.4392.0%
3 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.4395.2%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4380.9%
3 James Shields 10 Auburn 7 0.4395.0%
3 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.4384.3%
3 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4371.6%
3 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.4370.9%
3 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.4377.6%
3 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.4367.2%
2 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.2999.1%
2 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.2975.1%
2 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.2976.5%
2 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.2983.7%
2 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.2991.1%
2 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.2998.8%
2 Tony Huang 12 Lisle 7 0.2991.4%
2 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.2994.5%
2 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.29100.0%
2 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.2983.7%
2 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.2980.4%
2 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.2979.3%
2 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.2988.9%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2996.5%
2 Sophia Price 9 Barrington 7 0.2995.2%
2 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.29100.0%
2 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.2954.9%
2 Brady Williams 11 IMSA 7 0.2983.8%
2 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.29100.0%
1 Henry Thomas 12 Auburn 6 0.17100.0%
1 Justin Abel 11 Auburn 7 0.1490.8%
1 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.1489.5%
1 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.1496.0%
1 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.1460.9%
1 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.1467.4%
1 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.1495.5%
1 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.14100.0%
1 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.1486.3%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.1485.8%
1 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.14100.0%
1 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.1460.9%
1 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.1467.4%
1 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.14100.0%
1 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.14100.0%
1 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.1494.5%
1 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Timothy Price 10 Barrington 7 0.1488.2%
1 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.14100.0%
1 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.1443.3%
1 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.1491.3%
1 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.1491.3%
1 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.14n/a
0 Archan Das 11 IMSA 7 0.00n/a
0 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Andy Granath 12 Auburn 7 0.00n/a
0 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.00n/a
0 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.00n/a
0 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.00n/a
0 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.00n/a
0 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.00n/a
0 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.00n/a