Geography

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 1.0057.3%
7 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 1.0063.3%
7 Liam Starnes 11 Barrington 7 1.0062.1%
6 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.8649.7%
6 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.8674.3%
6 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.8663.2%
6 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.8665.6%
6 James Shields 10 Auburn 7 0.8673.3%
6 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.8638.2%
6 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.8673.9%
5 Archan Das 11 IMSA 7 0.7176.5%
5 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.7165.9%
5 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.7187.0%
5 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.7176.0%
5 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.7180.1%
5 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.7165.1%
5 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.7175.6%
5 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.7182.5%
5 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.7168.5%
5 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.7192.8%
5 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.7169.5%
5 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.7184.6%
5 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.7182.7%
5 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.7174.9%
5 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.7178.5%
4 Justin Abel 11 Auburn 7 0.5775.1%
4 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.5772.0%
4 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.5782.3%
4 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.5782.6%
4 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.5765.6%
4 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.5757.3%
4 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.5772.4%
4 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.5773.8%
4 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.5784.8%
4 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.5769.8%
4 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.5785.3%
4 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.5746.7%
4 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.5771.0%
4 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.5748.7%
4 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.5781.5%
4 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.5784.2%
4 Tony Martin 11 IMSA 7 0.5791.7%
4 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.5777.6%
4 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.5775.3%
4 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.5792.8%
4 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.5786.8%
4 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.5779.2%
4 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.5780.5%
4 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.5760.2%
4 Sophia Price 9 Barrington 7 0.5790.0%
4 Timothy Price 10 Barrington 7 0.5788.1%
4 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.5794.7%
4 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.5779.7%
4 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.5796.3%
4 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.5770.4%
4 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.5777.9%
4 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.5797.4%
4 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.5760.1%
4 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.5768.3%
4 Brady Williams 11 IMSA 7 0.5775.4%
4 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.5779.2%
3 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.4369.8%
3 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.4398.9%
3 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4386.8%
3 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.4334.1%
3 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.4374.2%
3 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.4367.9%
3 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.4389.3%
3 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.4383.7%
3 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.4378.5%
3 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.4393.1%
3 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.4385.9%
3 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.4380.8%
3 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.4385.5%
3 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.4373.8%
3 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.4337.7%
3 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.4383.3%
3 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4392.6%
3 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.4356.5%
3 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.4389.2%
2 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.2996.0%
2 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2947.9%
2 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.2941.0%
2 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.2972.2%
2 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.2977.8%
2 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.2954.4%
2 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.2997.3%
2 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.2961.1%
2 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.2977.2%
2 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.2969.0%
2 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2969.4%
2 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.2975.5%
2 Andy Granath 12 Auburn 7 0.2977.7%
2 Tony Huang 12 Lisle 7 0.2972.1%
2 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.2982.8%
2 David Lignan 11 Sandburg 7 0.2989.5%
2 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.2956.8%
2 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.2964.9%
2 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.2989.9%
2 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2975.9%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2955.8%
2 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.2993.8%
2 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.2976.8%
2 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.2943.2%
2 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.2981.5%
1 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.14100.0%
1 Rose Branson 12 Latin School 7 0.1461.7%
1 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.1445.6%
1 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.14100.0%
1 Danny Kim 11 Fremd 7 0.1465.5%
1 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.14100.0%
1 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.14100.0%
1 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.1498.3%
1 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.14100.0%
1 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.1474.2%
1 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.1481.2%
1 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.1474.8%
1 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.1471.1%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.1462.1%
1 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.1440.5%
0 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.00n/a
0 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.00n/a