Mathematics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Matthew Tang 12 University Lab 7 1.0044.8%
6 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.8648.6%
6 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.8670.8%
6 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.8665.2%
6 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.8651.1%
6 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.8659.4%
6 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.8664.6%
5 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7175.8%
5 Rose Branson 12 Latin School 7 0.7158.6%
5 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.7151.1%
5 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.7174.0%
5 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.7171.0%
5 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.7196.4%
5 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.7180.5%
5 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.7169.5%
5 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.7174.3%
5 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.7173.9%
5 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.7154.3%
5 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7167.2%
5 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.7158.8%
5 Brady Williams 11 IMSA 7 0.7145.5%
5 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.7160.1%
5 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.7168.3%
4 Justin Abel 11 Auburn 7 0.5780.2%
4 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.5789.2%
4 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.5756.3%
4 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.5781.1%
4 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.5761.9%
4 Archan Das 11 IMSA 7 0.5737.7%
4 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.5755.0%
4 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.5759.1%
4 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.5778.3%
4 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.5783.7%
4 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.5784.7%
4 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.5761.5%
4 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.5777.0%
4 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.5766.2%
4 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.5752.8%
4 Tony Martin 11 IMSA 7 0.5759.1%
4 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.5777.4%
4 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.5771.6%
4 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.5756.8%
4 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5760.9%
4 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.5765.9%
4 James Shields 10 Auburn 7 0.5774.0%
4 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.5764.8%
4 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.5775.2%
4 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.5779.5%
4 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.5766.6%
4 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.5760.9%
4 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.5787.0%
3 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.4390.2%
3 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.4390.9%
3 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4383.3%
3 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.4372.8%
3 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.4347.7%
3 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.43100.0%
3 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.4391.5%
3 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.4368.9%
3 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.4367.1%
3 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.4366.2%
3 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.4366.4%
3 Tony Huang 12 Lisle 7 0.4366.7%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.4361.8%
3 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.4360.0%
3 Danny Kim 11 Fremd 7 0.43100.0%
3 David Lignan 11 Sandburg 7 0.4370.0%
3 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.4388.0%
3 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.4358.3%
3 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.4360.7%
3 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.4359.7%
3 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.4364.4%
3 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.4337.1%
3 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.4384.5%
3 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.4388.9%
3 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.4389.0%
3 Timothy Price 10 Barrington 7 0.4392.4%
3 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.4387.2%
3 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.4391.8%
3 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.4376.8%
3 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.4362.9%
3 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.4374.3%
3 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.4370.7%
3 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.4396.6%
3 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.4379.5%
3 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.4392.4%
2 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.2964.2%
2 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.2961.0%
2 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.2982.0%
2 Andy Granath 12 Auburn 7 0.2967.2%
2 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.2952.5%
2 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.29100.0%
2 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.2964.7%
2 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.2997.9%
2 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.2961.8%
2 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.2983.2%
2 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.2985.0%
2 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.2970.1%
2 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.2999.8%
2 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.2978.7%
2 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.2969.9%
2 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.2986.3%
2 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.2957.6%
2 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.2969.3%
2 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.2979.6%
2 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.29100.0%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.2974.3%
2 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.2973.5%
1 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.1485.7%
1 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.14100.0%
1 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1468.9%
1 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.1476.5%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.1468.1%
1 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.1481.9%
1 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.14n/a
1 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.1477.1%
1 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.1483.4%
1 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.1498.8%
1 Sophia Price 9 Barrington 7 0.14n/a
1 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.1497.4%
1 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.14100.0%
1 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.1439.5%
1 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.14100.0%
1 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.1495.4%
0 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.00n/a