Military History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 David Holmquist 12 Stevenson 7 1.0055.6%
7 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 1.0035.4%
6 Justin Abel 11 Auburn 7 0.8633.5%
6 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.8671.3%
6 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.8634.7%
6 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.8681.2%
6 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.8671.9%
6 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.8668.9%
6 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.8639.1%
6 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.8666.6%
6 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.8674.3%
6 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.8680.0%
5 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.7163.1%
5 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.7184.6%
5 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.7141.4%
5 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.7175.4%
5 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.7150.4%
5 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.7170.5%
5 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.7125.7%
5 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.7169.5%
5 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.7176.0%
5 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.7194.5%
5 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.7163.6%
5 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.7162.9%
4 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.5761.9%
4 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.5790.0%
4 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.5783.9%
4 Archan Das 11 IMSA 7 0.5788.3%
4 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.5796.9%
4 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.5759.1%
4 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.5766.8%
4 Tony Huang 12 Lisle 7 0.5766.4%
4 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.5780.7%
4 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.5794.2%
4 Danny Kim 11 Fremd 7 0.5791.9%
4 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.5777.2%
4 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.5752.0%
4 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.5777.1%
4 Timothy Price 10 Barrington 7 0.5769.7%
4 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.5771.4%
4 James Shields 10 Auburn 7 0.5796.9%
4 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.5767.0%
4 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.5789.2%
4 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.5781.2%
4 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.5785.1%
4 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.5785.2%
3 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.4367.5%
3 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.4383.2%
3 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.4375.7%
3 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.4376.9%
3 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.4366.8%
3 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.4381.7%
3 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4374.7%
3 Andy Granath 12 Auburn 7 0.4360.4%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.4393.5%
3 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.4391.1%
3 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.4373.4%
3 David Lignan 11 Sandburg 7 0.4392.5%
3 Tony Martin 11 IMSA 7 0.4395.9%
3 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.4384.3%
3 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.4390.0%
3 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.4382.2%
3 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.4379.4%
3 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.4372.5%
3 Sophia Price 9 Barrington 7 0.43100.0%
3 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.4362.4%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4349.1%
3 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.4376.8%
3 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4383.2%
3 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.4390.3%
3 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.4357.2%
3 Brady Williams 11 IMSA 7 0.4393.5%
3 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.4378.0%
2 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.2992.5%
2 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2995.1%
2 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2993.8%
2 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.2998.8%
2 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.2992.3%
2 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.2994.5%
2 Rose Branson 12 Latin School 7 0.2970.5%
2 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.2986.3%
2 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.2940.5%
2 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.2975.0%
2 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.2982.4%
2 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.2978.5%
2 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.2984.7%
2 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.29100.0%
2 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.2996.5%
2 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.2968.1%
2 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.2989.3%
2 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.2993.4%
2 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.2997.5%
2 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.2988.6%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2983.6%
2 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.2976.7%
2 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.2977.5%
2 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.2981.0%
2 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.29100.0%
2 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.2948.1%
2 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.2989.2%
2 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.2972.2%
2 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.2975.8%
1 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.1484.3%
1 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.1469.7%
1 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.1475.3%
1 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.1461.5%
1 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.1493.5%
1 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.1433.1%
1 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.1463.2%
1 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.1490.2%
1 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.1472.4%
1 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.1487.6%
1 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1469.4%
1 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.1496.0%
1 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.1489.8%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.1483.6%
0 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.00n/a