Instrumental Classical Music

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Charles Metz 12 Carbondale 7 1.0054.4%
6 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.8655.8%
6 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.8662.9%
6 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.8683.8%
6 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.8676.7%
6 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.8675.6%
5 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.7180.7%
5 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.7142.2%
5 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.7164.4%
5 Danny Kim 11 Fremd 7 0.7158.7%
5 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.7167.6%
5 David Lignan 11 Sandburg 7 0.7173.7%
5 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.7172.2%
5 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.7177.2%
5 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.7158.8%
5 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.7176.7%
5 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.7196.1%
5 Sophia Price 9 Barrington 7 0.7189.7%
5 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.7192.0%
5 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.7157.0%
4 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.5780.8%
4 Archan Das 11 IMSA 7 0.5784.8%
4 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.5780.5%
4 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.5783.3%
4 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.5792.1%
4 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.5782.4%
4 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.5783.2%
4 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.5790.2%
4 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.5798.6%
4 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.5783.3%
4 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.5777.0%
4 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.5780.4%
3 Justin Abel 11 Auburn 7 0.43100.2%
3 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.4395.6%
3 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.4383.1%
3 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.4390.2%
3 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.4396.3%
3 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.4378.9%
3 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4386.0%
3 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4394.5%
3 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.4389.4%
3 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.4355.2%
3 Rose Branson 12 Latin School 7 0.4381.4%
3 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.4388.4%
3 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.4395.3%
3 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.4390.5%
3 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.4353.7%
3 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.4374.7%
3 Andy Granath 12 Auburn 7 0.4389.9%
3 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.4397.0%
3 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.4397.8%
3 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.43100.0%
3 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.4398.8%
3 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.4372.4%
3 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.4369.4%
3 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.4393.4%
3 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.4396.2%
3 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.4376.0%
3 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.4377.9%
3 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.4377.8%
3 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.4370.6%
3 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.4399.1%
3 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.4398.0%
3 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.4368.9%
3 James Shields 10 Auburn 7 0.4379.7%
3 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.4375.3%
3 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.4379.4%
3 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.4359.2%
3 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.4378.9%
3 Brady Williams 11 IMSA 7 0.43100.2%
2 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2993.0%
2 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.2981.2%
2 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.2990.7%
2 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Tony Huang 12 Lisle 7 0.2991.1%
2 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.29100.0%
2 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.29100.0%
2 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.2999.0%
2 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.2996.2%
2 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.2967.5%
2 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.2976.6%
2 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.2979.0%
2 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.2981.2%
2 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.2996.1%
2 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.2978.5%
2 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.2992.6%
2 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.2967.6%
2 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.2996.3%
2 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.2963.2%
2 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.29100.0%
2 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.2984.4%
2 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.29100.0%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.29100.0%
2 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.2993.0%
2 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.29100.0%
1 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.1493.9%
1 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.14101.4%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.1492.2%
1 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.14100.7%
1 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.1492.2%
1 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.1464.1%
1 Timothy Price 10 Barrington 7 0.1482.3%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.1491.2%
1 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.14100.0%
1 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.1494.8%
1 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.1444.0%
0 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.00n/a
0 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.00n/a
0 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.00n/a
0 Tony Martin 11 IMSA 7 0.00n/a
0 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.00n/a