Other Science

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.8680.0%
6 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.8662.7%
6 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.8688.3%
6 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.8690.6%
6 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.8689.0%
6 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.8663.9%
5 Justin Abel 11 Auburn 7 0.7190.1%
5 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.7170.2%
5 Archan Das 11 IMSA 7 0.7177.9%
5 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.7179.2%
5 Andy Granath 12 Auburn 7 0.7185.3%
5 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.7175.1%
4 Rose Branson 12 Latin School 7 0.5764.8%
4 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.5759.4%
4 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.5777.8%
4 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.5772.7%
4 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.5786.8%
4 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.5787.1%
4 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.5779.5%
4 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.5790.3%
4 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.5780.8%
4 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.5770.1%
4 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.5746.3%
4 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.5784.8%
4 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.5757.1%
4 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.5770.6%
4 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.5798.2%
4 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.57100.0%
4 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.5795.6%
4 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.5785.6%
4 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.5796.9%
4 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5784.6%
4 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.5782.1%
4 James Shields 10 Auburn 7 0.5795.9%
4 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.5782.9%
4 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.5787.0%
3 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.43100.0%
3 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.4394.0%
3 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.4361.5%
3 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.43100.0%
3 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.4381.3%
3 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.43100.0%
3 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.4385.4%
3 Tony Huang 12 Lisle 7 0.4345.3%
3 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.4392.0%
3 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.4384.6%
3 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.4370.3%
3 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.4368.9%
3 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.43100.0%
3 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.43100.0%
3 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.4387.3%
3 Tony Martin 11 IMSA 7 0.4375.3%
3 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.4378.0%
3 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.4381.0%
3 Timothy Price 10 Barrington 7 0.4382.4%
3 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4392.3%
3 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.4381.9%
3 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.4363.4%
3 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.4396.2%
3 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.4381.7%
2 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.2982.6%
2 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2976.2%
2 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2992.3%
2 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.2994.6%
2 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.2997.9%
2 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.2996.7%
2 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.2961.5%
2 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.29100.0%
2 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.2968.8%
2 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.2970.6%
2 David Lignan 11 Sandburg 7 0.2954.8%
2 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.2943.7%
2 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.2988.4%
2 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.2978.3%
2 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.2965.0%
2 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.2984.5%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2959.9%
2 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.2970.8%
2 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.2984.9%
2 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.2992.1%
2 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.2995.2%
2 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.2957.8%
2 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.2988.1%
2 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.2990.2%
2 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.2981.7%
2 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.2981.4%
2 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.2981.4%
2 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.2978.2%
2 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.2976.1%
2 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.29100.0%
2 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.2982.9%
2 Brady Williams 11 IMSA 7 0.2986.2%
2 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.29100.0%
1 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.1496.3%
1 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.1418.6%
1 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1447.8%
1 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.14100.0%
1 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.1448.7%
1 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.14100.0%
1 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.1495.5%
1 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1436.1%
1 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.1467.5%
1 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.1484.7%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Danny Kim 11 Fremd 7 0.14100.0%
1 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.14n/a
1 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.1494.6%
1 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.1477.5%
1 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.1495.9%
1 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Sophia Price 9 Barrington 7 0.14100.0%
1 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1467.8%
1 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.1455.9%
1 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.1477.2%
1 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.14100.0%
0 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.00n/a
0 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.00n/a