Painting

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Matthew Lee 12 IMSA 7 1.0059.3%
6 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.8658.6%
6 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.8662.9%
6 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.8662.6%
6 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.8678.3%
5 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.7181.2%
5 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.7163.8%
5 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.7179.2%
5 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.7185.4%
5 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.7190.3%
5 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.7169.5%
5 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.7168.4%
4 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.5783.1%
4 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.5797.3%
4 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.5795.4%
4 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5792.5%
4 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.5752.3%
4 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.5771.0%
4 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.5799.2%
4 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.5772.7%
4 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.5775.3%
4 Danny Kim 11 Fremd 7 0.5765.0%
4 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.5771.8%
4 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.5765.6%
4 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.5777.6%
4 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.5782.6%
4 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5779.9%
4 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.5785.9%
4 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.5775.3%
4 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.5786.8%
4 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.5776.5%
3 Justin Abel 11 Auburn 7 0.4362.1%
3 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.4364.7%
3 Rose Branson 12 Latin School 7 0.4378.1%
3 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.4393.7%
3 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.4377.8%
3 David Lignan 11 Sandburg 7 0.4378.4%
3 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.4384.1%
3 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.4380.7%
3 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.4380.0%
3 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.4378.0%
3 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.4368.6%
3 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.4368.2%
3 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4385.1%
2 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.2980.1%
2 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2991.1%
2 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.2983.9%
2 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.2964.4%
2 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.2987.7%
2 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.2991.1%
2 Andy Granath 12 Auburn 7 0.2983.4%
2 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.2988.0%
2 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.2983.9%
2 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.2982.4%
2 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.2992.5%
2 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.2966.0%
2 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.2987.7%
2 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.2994.1%
2 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.2993.0%
2 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.2969.5%
2 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2943.1%
2 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.2994.8%
2 Sophia Price 9 Barrington 7 0.2971.8%
2 Timothy Price 10 Barrington 7 0.2973.6%
2 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.2992.5%
2 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.2999.4%
2 James Shields 10 Auburn 7 0.2973.0%
2 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.2932.9%
2 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.2953.0%
2 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.2998.4%
2 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.29100.0%
2 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.2974.5%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.2969.5%
2 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.2971.4%
1 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.14100.0%
1 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1463.7%
1 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Archan Das 11 IMSA 7 0.1489.9%
1 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.1471.6%
1 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.1450.4%
1 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.1483.2%
1 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1475.3%
1 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.1463.7%
1 Tony Huang 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.1488.1%
1 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.1482.4%
1 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.1432.8%
1 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.14n/a
1 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.1482.7%
1 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.1468.8%
1 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.1475.1%
1 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.1485.1%
1 Tony Martin 11 IMSA 7 0.1468.8%
1 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.14100.0%
1 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.1460.4%
1 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.1479.8%
1 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.1484.2%
1 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.1477.3%
1 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.1484.2%
1 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.1496.9%
1 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.1484.2%
1 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.1489.1%
1 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.14100.0%
1 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.1493.0%
0 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.00n/a
0 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.00n/a
0 Brady Williams 11 IMSA 7 0.00n/a