Physics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Dylan Bowman 12 University Lab 7 1.0043.3%
7 Will Cravitz 12 Latin School 7 1.0069.3%
7 Jonathan Lau 11 University Lab 7 1.0065.8%
7 Matthew Tang 12 University Lab 7 1.0086.4%
6 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.8657.0%
6 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.8688.8%
6 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.8682.6%
6 Brady Williams 11 IMSA 7 0.8660.2%
5 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.7197.2%
5 Rose Branson 12 Latin School 7 0.7146.7%
5 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.7171.9%
5 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.7143.9%
5 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.7157.7%
5 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.7157.5%
5 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.7182.9%
5 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.7180.8%
5 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.7168.3%
5 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.7190.7%
5 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.7174.9%
4 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.5790.7%
4 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.5788.5%
4 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.5744.5%
4 Andy Granath 12 Auburn 7 0.5749.5%
4 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.5791.3%
4 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.57100.0%
4 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.5787.0%
4 David Lignan 11 Sandburg 7 0.5766.7%
4 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.5772.8%
4 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.5771.3%
4 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.5770.8%
4 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.5795.1%
4 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.5776.7%
4 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.5786.7%
4 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.5755.4%
4 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.5777.9%
4 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.5791.0%
4 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.5772.8%
3 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4382.8%
3 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.43100.0%
3 Archan Das 11 IMSA 7 0.4353.4%
3 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.4374.7%
3 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.4345.1%
3 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.4399.7%
3 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.4366.7%
3 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.4389.9%
3 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.4396.9%
3 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.4366.7%
3 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.4333.3%
3 Danny Kim 11 Fremd 7 0.4384.7%
3 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.4371.5%
3 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.4392.1%
3 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.4355.3%
3 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.4367.2%
3 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.43100.0%
3 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4375.1%
3 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.4382.2%
3 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.4391.1%
3 Sophia Price 9 Barrington 7 0.4399.1%
3 Timothy Price 10 Barrington 7 0.4381.9%
3 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.4395.0%
3 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.4383.5%
3 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.4384.6%
3 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.4368.8%
3 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.4393.4%
3 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4378.0%
3 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4381.7%
3 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.4394.5%
3 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.4389.6%
2 Justin Abel 11 Auburn 7 0.2998.6%
2 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.2974.9%
2 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2976.2%
2 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.2970.0%
2 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.2956.7%
2 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2989.8%
2 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.2987.3%
2 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.2969.6%
2 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.2983.0%
2 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Tony Huang 12 Lisle 7 0.2992.3%
2 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.2976.9%
2 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.2997.4%
2 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.29100.0%
2 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.2941.5%
2 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.2992.3%
2 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.2988.6%
2 Tony Martin 11 IMSA 7 0.2973.6%
2 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.2996.1%
2 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.2998.6%
2 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.2964.9%
2 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.2990.3%
2 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.2985.8%
2 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.2968.1%
2 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.2980.9%
2 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.2967.0%
2 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.2987.5%
2 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.29100.0%
2 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.2978.0%
2 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.2978.8%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.2960.2%
1 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1450.3%
1 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.1480.1%
1 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.1465.2%
1 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.1487.4%
1 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.1480.1%
1 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.14100.0%
1 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.1469.8%
1 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.1437.2%
1 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.1448.8%
1 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.1498.1%
1 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.1482.3%
1 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.1451.2%
1 James Shields 10 Auburn 7 0.14100.0%
1 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.1498.6%
0 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.00n/a
0 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.00n/a
0 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.00n/a