Social Science and Philosophy

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
5 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.7179.5%
5 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.7191.8%
5 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.7183.9%
5 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.7195.3%
5 Danny Kim 11 Fremd 7 0.7182.3%
5 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.7176.5%
5 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.7175.5%
5 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.7182.8%
5 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.7176.9%
5 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.7184.6%
5 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.7185.1%
4 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.5760.3%
4 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5776.7%
4 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.5774.7%
4 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.5775.8%
4 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.5768.8%
4 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.5766.9%
4 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.5787.2%
4 Andy Granath 12 Auburn 7 0.5776.9%
4 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.5776.1%
4 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.5785.6%
4 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.5772.1%
4 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.5783.3%
4 David Lignan 11 Sandburg 7 0.5776.3%
4 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.5790.0%
4 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.5777.0%
4 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.5788.7%
4 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.5790.5%
4 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5777.8%
4 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.5774.6%
4 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5769.9%
4 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.5778.5%
4 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.5759.9%
4 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.5775.2%
4 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.5783.4%
4 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.5785.2%
3 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.4380.3%
3 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4380.5%
3 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.4364.9%
3 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.4372.9%
3 Archan Das 11 IMSA 7 0.4380.1%
3 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4374.9%
3 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.4397.6%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.4376.3%
3 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.43100.0%
3 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.4398.4%
3 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.4394.8%
3 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.4383.8%
3 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.4387.0%
3 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.4392.7%
3 Tony Martin 11 IMSA 7 0.43100.0%
3 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.4377.1%
3 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.4383.2%
3 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.4386.9%
3 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.4395.6%
3 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.4388.2%
3 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.4388.7%
3 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.4399.6%
3 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.4388.3%
3 James Shields 10 Auburn 7 0.4377.6%
3 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.4380.0%
3 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.4388.1%
3 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.4388.7%
3 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.4390.4%
3 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.43100.0%
3 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.43100.0%
2 Justin Abel 11 Auburn 7 0.2994.0%
2 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.2984.8%
2 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.2987.2%
2 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.2983.8%
2 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.2998.4%
2 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.2989.7%
2 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.2989.6%
2 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.2960.7%
2 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.2994.5%
2 Tony Huang 12 Lisle 7 0.2973.9%
2 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.29100.0%
2 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.2969.6%
2 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.2940.1%
2 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.2994.3%
2 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.2983.5%
2 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.2964.4%
2 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.2950.2%
2 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.2973.3%
2 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.2983.8%
2 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.2973.3%
2 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.2936.9%
2 Sophia Price 9 Barrington 7 0.2955.8%
2 Timothy Price 10 Barrington 7 0.2968.4%
2 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.2997.4%
2 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.2992.8%
2 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.2995.2%
2 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.2995.5%
2 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.2952.8%
2 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.2974.4%
2 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.2989.9%
2 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.2994.8%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.2986.7%
2 Brady Williams 11 IMSA 7 0.29100.0%
1 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1484.5%
1 Rose Branson 12 Latin School 7 0.1453.3%
1 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.1430.8%
1 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.1473.9%
1 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.1448.6%
1 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.1468.6%
1 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.14100.0%
1 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.1488.5%
1 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.14100.0%
1 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.1439.3%
1 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.1468.0%
1 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.1480.7%
1 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.1488.5%
1 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.1485.5%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.1454.2%
1 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.1493.7%
0 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.00n/a
0 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.00n/a
0 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.00n/a