United States History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.8671.0%
6 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.8672.2%
6 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.8658.4%
6 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.8665.2%
5 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.7176.0%
5 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.7183.7%
5 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.7174.8%
5 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.7178.3%
5 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.7175.0%
5 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.7185.4%
5 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.7179.5%
5 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.7181.6%
5 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.7191.1%
5 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.7167.8%
5 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7173.6%
5 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.7154.7%
4 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.5788.8%
4 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.5774.4%
4 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.5787.0%
4 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.5793.4%
4 Rose Branson 12 Latin School 7 0.5773.8%
4 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.5794.1%
4 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.5788.1%
4 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.5779.4%
4 Tony Huang 12 Lisle 7 0.5771.6%
4 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.5764.5%
4 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.5787.6%
4 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.5782.2%
4 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.5781.6%
4 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.5785.4%
4 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5787.3%
4 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.5784.0%
4 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.5783.7%
4 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.5771.9%
4 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.5794.1%
4 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.5778.0%
4 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.5783.4%
4 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.5758.1%
3 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.4393.1%
3 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4383.9%
3 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.4397.0%
3 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.4389.6%
3 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.4373.6%
3 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.4399.7%
3 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.4382.5%
3 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.4379.7%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.4382.4%
3 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.4382.5%
3 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.4388.9%
3 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.4390.4%
3 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.4379.2%
3 Danny Kim 11 Fremd 7 0.4390.5%
3 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.4384.5%
3 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.4385.9%
3 Tony Martin 11 IMSA 7 0.4378.7%
3 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.4360.2%
3 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.4354.9%
3 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.4370.8%
3 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.4384.9%
3 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.4388.7%
3 Sophia Price 9 Barrington 7 0.4373.7%
3 Timothy Price 10 Barrington 7 0.4394.8%
3 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.4394.0%
3 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.4379.4%
3 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.4386.2%
3 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.4373.1%
3 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.4398.8%
3 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.4375.4%
3 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.4375.4%
3 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.4387.3%
3 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.4370.2%
3 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.4394.9%
3 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.4369.1%
3 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.4364.2%
2 Justin Abel 11 Auburn 7 0.2983.3%
2 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.2983.8%
2 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.2971.2%
2 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2977.8%
2 Archan Das 11 IMSA 7 0.2992.2%
2 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.2942.9%
2 Andy Granath 12 Auburn 7 0.2971.5%
2 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.2973.0%
2 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.2989.1%
2 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.2985.7%
2 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.2989.6%
2 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.2974.8%
2 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.2949.1%
2 David Lignan 11 Sandburg 7 0.2966.6%
2 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.2956.4%
2 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.2991.7%
2 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.2955.5%
2 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.2982.5%
2 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.2986.8%
2 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.2973.8%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2975.0%
2 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.2977.4%
2 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.2979.0%
2 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.2990.0%
2 James Shields 10 Auburn 7 0.29100.0%
2 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.2974.3%
2 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.2966.0%
2 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.2963.0%
2 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.2976.6%
2 Brady Williams 11 IMSA 7 0.2987.1%
2 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.2978.9%
1 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.1468.0%
1 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1484.2%
1 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.1488.9%
1 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.1491.3%
1 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.1485.9%
1 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.1486.1%
1 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.1495.9%
1 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.1481.9%
1 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.1499.1%
1 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.1474.8%
1 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.1471.3%
1 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.14100.0%
1 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.1464.2%
1 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.14100.0%
1 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.1489.4%
1 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.1496.3%
1 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.1469.7%
0 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.00n/a