United States Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Anish Arora 10 Stevenson 7 1.0078.5%
7 Rose Branson 12 Latin School 7 1.0069.0%
6 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.8668.7%
6 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.8669.1%
6 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.8678.6%
6 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.8678.5%
6 Danny Kim 11 Fremd 7 0.8672.9%
6 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.8680.0%
6 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.8681.1%
6 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.8688.3%
6 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.8688.8%
6 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.8668.9%
5 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.7188.8%
5 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7191.7%
5 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.7171.4%
5 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.7178.3%
5 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.7180.1%
5 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.7174.6%
5 Sophia Price 9 Barrington 7 0.7168.9%
5 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.7180.4%
5 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.7186.7%
5 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.7159.3%
4 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.5783.3%
4 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.5774.4%
4 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.5761.4%
4 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.5791.8%
4 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.5785.0%
4 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.5770.3%
4 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.5786.9%
4 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.5786.0%
4 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.5774.8%
4 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.5785.6%
4 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.5782.2%
3 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.4392.9%
3 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.4397.9%
3 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.4362.9%
3 Archan Das 11 IMSA 7 0.4380.8%
3 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.4384.6%
3 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.4397.5%
3 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.4383.0%
3 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.4364.8%
3 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.4391.1%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.4392.5%
3 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.4372.0%
3 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.4389.3%
3 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.4390.2%
3 Tony Martin 11 IMSA 7 0.4398.2%
3 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.4383.6%
3 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.4383.9%
3 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.4390.8%
3 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.4387.2%
3 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.4386.1%
3 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.4397.1%
3 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4364.1%
3 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.4397.5%
3 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.4386.9%
3 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.4391.3%
3 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.43100.0%
2 Justin Abel 11 Auburn 7 0.2990.6%
2 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.2978.4%
2 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.2991.1%
2 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.2996.6%
2 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.2982.7%
2 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.2951.7%
2 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.29100.0%
2 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.2985.3%
2 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.2989.6%
2 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.2999.0%
2 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.2974.0%
2 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.2977.5%
2 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.2966.6%
2 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.2995.3%
2 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.2992.1%
2 James Shields 10 Auburn 7 0.2989.8%
2 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.2968.0%
2 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.2999.0%
2 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.29100.0%
2 Brady Williams 11 IMSA 7 0.2997.0%
2 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.2996.2%
1 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.14100.0%
1 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.1493.2%
1 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.1489.3%
1 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.1467.9%
1 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.1491.9%
1 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.1467.1%
1 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.14100.0%
1 Tony Huang 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.1488.9%
1 David Lignan 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.14100.0%
1 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.1496.4%
1 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1496.4%
1 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.14100.0%
1 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.1464.0%
1 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.1496.4%
1 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.14100.0%
1 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.14100.0%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.1484.6%
1 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.14100.0%
1 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.14100.0%
1 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.14100.0%
1 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.1455.0%
1 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.1488.9%
0 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.00n/a
0 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Andy Granath 12 Auburn 7 0.00n/a
0 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.00n/a
0 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.00n/a
0 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.00n/a
0 Timothy Price 10 Barrington 7 0.00n/a
0 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.00n/a
0 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.00n/a