World History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 David Holmquist 12 Stevenson 7 1.0060.5%
7 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 1.0078.1%
6 Justin Abel 11 Auburn 7 0.8683.0%
6 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.8671.8%
6 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.86100.0%
6 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.8646.1%
6 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.8650.0%
5 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.7167.5%
5 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.7169.3%
5 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.7176.7%
5 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.7177.3%
5 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.7178.0%
5 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.7164.1%
5 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.7172.6%
5 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7184.5%
5 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.7162.8%
5 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.7176.8%
5 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.7179.2%
5 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.7183.9%
5 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.7164.1%
4 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.5768.4%
4 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5784.1%
4 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.5779.1%
4 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.5783.8%
4 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.5769.6%
4 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.5793.3%
4 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.5784.8%
4 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.5764.1%
4 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.5764.8%
4 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.5790.4%
4 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.5774.2%
4 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.5778.9%
4 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.5754.2%
4 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.5784.6%
4 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.5792.9%
4 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.5759.3%
3 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.4362.4%
3 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4381.2%
3 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.4375.4%
3 Archan Das 11 IMSA 7 0.4371.9%
3 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.4393.1%
3 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.4389.3%
3 Andy Granath 12 Auburn 7 0.4385.4%
3 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.4396.4%
3 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.4389.0%
3 Tony Huang 12 Lisle 7 0.4378.1%
3 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.4381.6%
3 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.4384.6%
3 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.4379.2%
3 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.4373.1%
3 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.4393.6%
3 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.4375.4%
3 Tony Martin 11 IMSA 7 0.4392.2%
3 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.4381.3%
3 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.4372.9%
3 Timothy Price 10 Barrington 7 0.4389.3%
3 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.4372.0%
3 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.4396.2%
3 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.4385.0%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4386.3%
3 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.43100.0%
3 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.4392.8%
3 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.4395.9%
3 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.4366.0%
3 Brady Williams 11 IMSA 7 0.4394.4%
3 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.4393.1%
2 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.2987.0%
2 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.29100.0%
2 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.2996.2%
2 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.2973.0%
2 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.2974.2%
2 Rose Branson 12 Latin School 7 0.2988.2%
2 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.2972.9%
2 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.2984.9%
2 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.2984.4%
2 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.2935.4%
2 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.2967.8%
2 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.2991.5%
2 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.2984.3%
2 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.2949.7%
2 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.2955.8%
2 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.2980.8%
2 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.2989.2%
2 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.2986.5%
2 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.2972.7%
2 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.2971.3%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2982.4%
2 Sophia Price 9 Barrington 7 0.2978.3%
2 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.2993.9%
2 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.2952.1%
2 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.2977.1%
2 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.2977.3%
2 James Shields 10 Auburn 7 0.2986.8%
2 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.2988.7%
2 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.2950.4%
2 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.2990.7%
2 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.2977.8%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.2980.1%
1 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.1481.2%
1 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.1481.4%
1 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1451.6%
1 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.1496.3%
1 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.1462.0%
1 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.1461.5%
1 Danny Kim 11 Fremd 7 0.1499.1%
1 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.1472.9%
1 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.1452.8%
1 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1473.1%
1 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.1487.5%
1 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.14100.0%
1 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.1491.6%
1 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.1494.4%
0 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 David Lignan 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.00n/a
0 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.00n/a