Biology

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Shreyas Singh 9 University Lab 7 1.0068.2%
3 Samuel Go 10 IMSA 3 1.0078.3%
3 Megan Wang 10 Fremd 3 1.0067.5%
3 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 1.0082.1%
6 Judson Lam 12 Naperville North 7 0.8664.9%
6 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.8663.8%
6 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.8678.0%
3 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.7583.5%
5 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.7187.5%
5 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.7182.2%
5 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.7179.3%
5 David Lingan 12 Sandburg 7 0.7163.2%
5 Sean McConville 12 Lisle 7 0.7190.5%
5 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.7180.4%
5 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 0.7181.9%
4 Giifti Benti 11 Carbondale 6 0.6767.4%
4 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.5775.5%
4 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.5779.4%
4 Jack Casey 11 Springfield 7 0.5773.6%
4 Archan Das 12 IMSA 7 0.5781.0%
4 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.5774.8%
4 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.5791.8%
4 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.5791.8%
4 Em Johnson 11 IMSA 7 0.5784.1%
4 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.5763.2%
4 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.5754.7%
4 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.5777.2%
4 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.5778.5%
4 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 0.5778.4%
4 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.5782.5%
4 Devam Shah 11 Leyden 7 0.5789.6%
4 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.5787.2%
4 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5782.8%
4 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.5784.8%
4 Charles Young 9 Barrington 7 0.5749.7%
4 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.5793.9%
3 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.5053.6%
2 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.5067.9%
3 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.4390.1%
3 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.4392.1%
3 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4366.2%
3 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.4385.5%
3 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.4371.8%
3 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.4385.1%
3 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.4387.4%
3 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.4368.7%
3 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.4387.3%
3 Michael Karpov 10 Barrington 7 0.4365.0%
3 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.4360.1%
3 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.43100.0%
3 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.4381.8%
3 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.43100.3%
3 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.43100.0%
3 Tony Martin 12 IMSA 7 0.4376.9%
3 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.4394.8%
3 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.4387.9%
3 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.4365.4%
3 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.4384.1%
3 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.4380.2%
3 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.4377.5%
3 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.4389.3%
3 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.4383.9%
3 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.4368.7%
3 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.4364.3%
1 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 0.3385.3%
1 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.3378.2%
2 Justin Abel 12 Auburn 7 0.2966.5%
2 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.2974.7%
2 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.2963.8%
2 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.2971.5%
2 Brock Berg 11 Herscher 7 0.2997.1%
2 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.2984.2%
2 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.2958.8%
2 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.29100.0%
2 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.2992.0%
2 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.2966.5%
2 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.2985.7%
2 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.2989.9%
2 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.2972.9%
2 James Grove 11 Francis Parker 7 0.29100.0%
2 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.2948.6%
2 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.2971.4%
2 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.2980.5%
2 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.2968.1%
2 Connor Koy 11 New Trier 7 0.2992.2%
2 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.29100.0%
2 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.2979.6%
2 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 0.2991.0%
2 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.2997.4%
2 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 0.2993.3%
2 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.2953.9%
2 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.2988.3%
2 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.2983.8%
2 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.2981.6%
2 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.2993.7%
2 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.2983.5%
2 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.29100.4%
2 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.2993.4%
2 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 0.2979.7%
2 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.2982.9%
2 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.2982.9%
2 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.2970.1%
2 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.2971.2%
2 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 0.2979.1%
1 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.2585.2%
1 Jason Qin 10 IMSA 6 0.1740.1%
1 Andrey Vlasov 10 Stevenson 6 0.1787.4%
1 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.1474.0%
1 Jared Dong 10 IMSA 7 0.1463.6%
1 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 0.1467.0%
1 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.1453.3%
1 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.1476.0%
1 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.14100.0%
1 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.1498.0%
1 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.14100.0%
1 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.1487.6%
1 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.1466.2%
1 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.1489.4%
1 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Madison Stasch 12 Benet 7 0.14100.0%
1 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.1442.9%
1 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.1490.4%
1 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.1492.0%
0 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.00n/a
0 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a