Chemistry

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Judson Lam 12 Naperville North 7 1.0050.1%
7 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 1.0049.4%
3 Megan Wang 10 Fremd 3 1.0063.5%
6 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.8670.2%
6 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.8665.2%
6 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 0.8661.0%
5 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.7173.6%
5 Jack Casey 11 Springfield 7 0.7186.9%
5 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.7166.4%
5 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.7191.1%
5 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.7177.0%
5 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.7182.2%
5 Michael Karpov 10 Barrington 7 0.7191.6%
5 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.7183.4%
5 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.7173.8%
5 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.7164.8%
5 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.7180.5%
5 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.7189.8%
5 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.7189.3%
5 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.7173.9%
5 Shreyas Singh 9 University Lab 7 0.7147.9%
5 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.7184.0%
5 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.7185.1%
5 Charles Young 9 Barrington 7 0.7175.1%
4 Giifti Benti 11 Carbondale 6 0.6789.7%
2 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.6783.4%
2 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 0.6792.2%
4 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.5788.2%
4 Archan Das 12 IMSA 7 0.5789.5%
4 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.5777.2%
4 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.5783.2%
4 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.5770.5%
4 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.5780.4%
4 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.5759.5%
4 David Lingan 12 Sandburg 7 0.5770.0%
4 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.5787.2%
4 Tony Martin 12 IMSA 7 0.5777.8%
4 Sean McConville 12 Lisle 7 0.5767.7%
4 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.5795.1%
4 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 0.5793.4%
4 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.5768.7%
4 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.5767.7%
4 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 0.5792.0%
4 Jason Qin 10 IMSA 7 0.5780.2%
4 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.5785.7%
4 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.5780.3%
4 Devam Shah 11 Leyden 7 0.5780.2%
4 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.5785.8%
4 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.5778.5%
4 Madison Stasch 12 Benet 7 0.5765.9%
4 Andrey Vlasov 10 Stevenson 7 0.5770.3%
2 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.5087.6%
3 Justin Abel 12 Auburn 7 0.4387.8%
3 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.4390.7%
3 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.4388.9%
3 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4384.5%
3 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4364.3%
3 Jared Dong 10 IMSA 7 0.4386.4%
3 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.4395.5%
3 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.4354.5%
3 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 0.4392.5%
3 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.4366.5%
3 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.4369.1%
3 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.4389.4%
3 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.43100.0%
3 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.4381.1%
3 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.4387.4%
3 Connor Koy 11 New Trier 7 0.4366.5%
3 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.4364.3%
3 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.4369.7%
3 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.4371.0%
3 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.4365.4%
3 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.4389.3%
3 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.4381.7%
3 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.43100.0%
3 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.4399.5%
3 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.4372.1%
3 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.4358.6%
3 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.4397.0%
2 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.3391.5%
1 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 0.3379.2%
1 Samuel Go 10 IMSA 3 0.3366.9%
2 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.2989.7%
2 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.2998.7%
2 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.2989.1%
2 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.2981.2%
2 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.2994.5%
2 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.2987.2%
2 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.2984.3%
2 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.2997.3%
2 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.2984.1%
2 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.2999.2%
2 Em Johnson 11 IMSA 7 0.2980.9%
2 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.2968.1%
2 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.2985.7%
2 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.2968.9%
2 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 0.2985.7%
2 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.2995.9%
2 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.2997.9%
2 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.2964.2%
2 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.2988.0%
2 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.2979.7%
2 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.2979.6%
2 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2994.7%
2 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.2975.1%
2 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 0.2981.2%
2 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.2993.1%
1 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.25100.0%
1 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.2562.7%
1 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.1472.6%
1 Brock Berg 11 Herscher 7 0.1454.9%
1 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.1464.0%
1 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.14100.0%
1 James Grove 11 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.14100.0%
1 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.14100.0%
1 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.1460.7%
1 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.1479.0%
1 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.1486.9%
1 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.1446.6%
1 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.1448.4%
0 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.00n/a
0 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.00n/a
0 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.00n/a