Mathematics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Michael Karpov 10 Barrington 7 1.0071.8%
7 Judson Lam 12 Naperville North 7 1.0054.0%
7 Jason Qin 10 IMSA 7 1.0051.7%
7 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 1.0047.0%
3 Samuel Go 10 IMSA 3 1.0084.9%
6 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.8679.9%
6 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.8679.7%
6 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.8666.5%
6 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.8673.7%
6 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.8678.9%
6 Shreyas Singh 9 University Lab 7 0.8642.6%
3 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.7583.3%
5 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.7159.6%
5 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.7176.5%
5 Jack Casey 11 Springfield 7 0.7184.1%
5 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.7167.7%
5 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.7168.7%
5 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.7176.6%
5 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.7154.5%
5 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.7189.5%
5 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.7160.3%
5 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 0.7182.0%
5 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.7178.0%
5 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.7140.2%
5 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7175.4%
5 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.7183.6%
5 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 0.7161.5%
2 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 0.6783.3%
2 Megan Wang 10 Fremd 3 0.6786.6%
2 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 0.6790.7%
4 Justin Abel 12 Auburn 7 0.5764.2%
4 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.5782.0%
4 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5774.9%
4 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.5794.6%
4 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.5775.7%
4 Archan Das 12 IMSA 7 0.5748.5%
4 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 0.5766.8%
4 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.5794.6%
4 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.5789.4%
4 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.5769.0%
4 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.5786.9%
4 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.5794.6%
4 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.5772.2%
4 Connor Koy 11 New Trier 7 0.5774.8%
4 David Lingan 12 Sandburg 7 0.5798.4%
4 Tony Martin 12 IMSA 7 0.5776.6%
4 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.5781.2%
4 Sean McConville 12 Lisle 7 0.5776.4%
4 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.5783.7%
4 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.5758.6%
4 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.5749.4%
4 Madison Stasch 12 Benet 7 0.5794.7%
4 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.5784.8%
4 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.5762.0%
4 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.5768.3%
2 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.50100.0%
3 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.4387.5%
3 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.4388.6%
3 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.4368.2%
3 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.4343.9%
3 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.4386.7%
3 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.4366.8%
3 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.4344.2%
3 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.4387.7%
3 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 0.4372.5%
3 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.4364.8%
3 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.4381.4%
3 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.4388.8%
3 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.4386.0%
3 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.4374.3%
3 Devam Shah 11 Leyden 7 0.4381.9%
3 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.4388.5%
3 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.4366.2%
3 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.4367.5%
3 Charles Young 9 Barrington 7 0.4369.6%
3 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.4396.4%
2 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.3371.3%
2 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Brock Berg 11 Herscher 7 0.2992.7%
2 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.2994.9%
2 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.2983.4%
2 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.29100.0%
2 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.29100.0%
2 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.2982.3%
2 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.2998.0%
2 Em Johnson 11 IMSA 7 0.2979.0%
2 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.2973.3%
2 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.2988.9%
2 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.2990.5%
2 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 0.2985.8%
2 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.2985.8%
2 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.2971.8%
2 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.2999.2%
2 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.29100.0%
2 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.2985.8%
2 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.2992.5%
2 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 0.2989.0%
2 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.2985.6%
2 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.2984.8%
2 Andrey Vlasov 10 Stevenson 7 0.2989.8%
2 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
1 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.25100.0%
1 Giifti Benti 11 Carbondale 6 0.1782.8%
1 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.1467.5%
1 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1440.5%
1 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.14100.0%
1 Jared Dong 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.1469.9%
1 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.14100.0%
1 James Grove 11 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.14100.0%
1 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.14100.0%
1 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.1448.5%
1 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.14100.0%
1 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.14100.0%
1 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.14100.0%
0 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.00n/a
0 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.00n/a
0 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.00n/a
0 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.00n/a
0 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.00n/a
0 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.00n/a