Military History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
3 Megan Wang 10 Fremd 3 1.0082.3%
3 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 1.0085.8%
6 Justin Abel 12 Auburn 7 0.8659.4%
6 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.8657.3%
6 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.8682.1%
6 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 0.8668.3%
6 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.8657.1%
6 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.8650.6%
5 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.7159.5%
5 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.7189.5%
5 Archan Das 12 IMSA 7 0.7179.5%
5 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.7183.9%
5 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.7158.3%
5 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.7188.6%
5 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.7167.0%
4 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.6765.0%
2 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 0.6769.4%
4 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.5796.0%
4 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.5782.8%
4 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.5762.0%
4 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.5772.6%
4 Jack Casey 11 Springfield 7 0.5763.1%
4 Jared Dong 10 IMSA 7 0.5794.5%
4 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.5753.6%
4 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.5789.7%
4 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.5782.6%
4 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.5768.5%
4 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.5774.6%
4 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.5794.2%
4 Charles Young 9 Barrington 7 0.5753.6%
2 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.5072.1%
3 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.4396.9%
3 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.4388.2%
3 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.4374.7%
3 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.4354.9%
3 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.4386.9%
3 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.4370.8%
3 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.4362.2%
3 David Lingan 12 Sandburg 7 0.4378.9%
3 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.4390.4%
3 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.4388.9%
3 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.4395.8%
3 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.4377.9%
3 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.4372.1%
3 Devam Shah 11 Leyden 7 0.4378.0%
3 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4398.4%
3 Madison Stasch 12 Benet 7 0.4397.2%
3 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 0.4388.7%
3 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.4389.5%
3 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.4392.9%
3 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.4351.0%
3 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 0.4373.1%
3 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 0.4379.8%
2 Giifti Benti 11 Carbondale 6 0.3390.3%
1 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.3363.0%
1 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.3380.3%
1 Samuel Go 10 IMSA 3 0.3383.0%
2 Brock Berg 11 Herscher 7 0.2996.5%
2 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.2991.8%
2 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.2998.0%
2 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.2999.6%
2 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.2970.2%
2 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.2950.9%
2 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.2990.7%
2 James Grove 11 Francis Parker 7 0.29100.0%
2 Em Johnson 11 IMSA 7 0.2994.2%
2 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.2984.7%
2 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.2996.8%
2 Connor Koy 11 New Trier 7 0.2998.8%
2 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.2993.1%
2 Judson Lam 12 Naperville North 7 0.2992.3%
2 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.2997.0%
2 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.2963.5%
2 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.2993.0%
2 Sean McConville 12 Lisle 7 0.29100.0%
2 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.2965.5%
2 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.2962.4%
2 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.2983.5%
2 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.2995.7%
2 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.2974.0%
2 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.2971.4%
2 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.2985.8%
2 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.2980.7%
2 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.2987.1%
2 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.2993.5%
2 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.2964.2%
2 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.2993.1%
2 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.2994.8%
1 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.25100.0%
1 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.25100.0%
1 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.1478.7%
1 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1462.9%
1 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.1481.9%
1 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.14100.0%
1 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 0.14100.0%
1 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.1461.6%
1 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.1460.6%
1 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.14100.0%
1 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.1464.7%
1 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.1457.1%
1 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 0.1476.8%
1 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.14100.0%
1 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 0.1486.5%
1 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.14100.0%
1 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.1462.0%
1 Shreyas Singh 9 University Lab 7 0.14100.0%
1 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.1473.2%
1 Andrey Vlasov 10 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.1474.2%
1 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.14100.0%
1 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.14100.0%
0 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.00n/a
0 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.00n/a
0 Michael Karpov 10 Barrington 7 0.00n/a
0 Tony Martin 12 IMSA 7 0.00n/a
0 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.00n/a
0 Jason Qin 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.00n/a
0 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.00n/a