Instrumental Classical Music

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
3 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 1.0082.4%
6 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.8665.5%
6 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.8683.7%
6 David Lingan 12 Sandburg 7 0.8668.8%
6 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.8653.0%
6 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 0.8656.5%
6 Jason Qin 10 IMSA 7 0.8647.1%
6 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.8694.3%
6 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.8658.5%
5 Giifti Benti 11 Carbondale 6 0.8366.2%
5 Justin Abel 12 Auburn 7 0.7193.9%
5 Archan Das 12 IMSA 7 0.7189.1%
5 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.7187.9%
5 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.7193.0%
5 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 0.7158.1%
5 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.7190.7%
5 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.7174.8%
5 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.7193.8%
5 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.7198.4%
5 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.7188.4%
5 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 0.7176.8%
2 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 0.6775.0%
2 Samuel Go 10 IMSA 3 0.6765.5%
2 Megan Wang 10 Fremd 3 0.6783.9%
4 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.5779.9%
4 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.5797.1%
4 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.5779.4%
4 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.5792.9%
4 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.5770.9%
4 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.5785.3%
4 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.5794.1%
4 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.5792.1%
4 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.5791.4%
4 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.5774.9%
4 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.5788.2%
4 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.5794.6%
4 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.5781.6%
4 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.5787.6%
4 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.5794.8%
4 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.5791.1%
4 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.5792.1%
4 Charles Young 9 Barrington 7 0.5779.0%
3 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.5083.9%
2 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.50100.0%
3 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.4392.1%
3 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.4393.1%
3 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.4389.7%
3 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4386.0%
3 Jared Dong 10 IMSA 7 0.4365.6%
3 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.4398.3%
3 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.4396.7%
3 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.43100.0%
3 Em Johnson 11 IMSA 7 0.4389.9%
3 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.4371.4%
3 Michael Karpov 10 Barrington 7 0.4398.0%
3 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.4389.1%
3 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.4380.5%
3 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.4396.9%
3 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.4392.3%
3 Connor Koy 11 New Trier 7 0.4392.2%
3 Judson Lam 12 Naperville North 7 0.4372.0%
3 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.4384.1%
3 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 0.4386.0%
3 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.4372.5%
3 Sean McConville 12 Lisle 7 0.43100.0%
3 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 0.4397.0%
3 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.4354.5%
3 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.4381.3%
3 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.43100.0%
3 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.4386.2%
3 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.4397.6%
1 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.33100.0%
2 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.2979.1%
2 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.2998.8%
2 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.2984.6%
2 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.2997.3%
2 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.2991.0%
2 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.2998.8%
2 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.2998.7%
2 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.2989.8%
2 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.2996.6%
2 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.29100.0%
2 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.2992.8%
2 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.2991.1%
2 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.2992.9%
2 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.2991.1%
2 Devam Shah 11 Leyden 7 0.2972.8%
2 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.2975.9%
2 Shreyas Singh 9 University Lab 7 0.2995.5%
2 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.2974.9%
2 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.2995.1%
2 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2996.2%
2 Madison Stasch 12 Benet 7 0.2990.4%
2 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.2995.0%
2 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 0.2990.1%
2 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.2995.2%
2 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.2995.3%
2 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.2998.1%
2 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.2989.5%
1 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.1499.1%
1 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Brock Berg 11 Herscher 7 0.14100.0%
1 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.1474.4%
1 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.14100.0%
1 Jack Casey 11 Springfield 7 0.1487.2%
1 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.1471.0%
1 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.1471.4%
1 James Grove 11 Francis Parker 7 0.1496.0%
1 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.1488.6%
1 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.1474.4%
1 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.14100.0%
1 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.14100.0%
1 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.14100.0%
1 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.1466.4%
1 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.1477.8%
1 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.14100.0%
1 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Andrey Vlasov 10 Stevenson 7 0.1485.5%
1 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 0.14100.0%
0 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.00n/a
0 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.00n/a
0 Tony Martin 12 IMSA 7 0.00n/a
0 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.00n/a
0 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.00n/a