Physics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Shreyas Singh 9 University Lab 7 1.0049.4%
7 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 1.0071.9%
3 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 1.0098.3%
6 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.8683.6%
6 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.8657.1%
6 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 0.8651.0%
5 Jack Casey 11 Springfield 7 0.7194.1%
5 Archan Das 12 IMSA 7 0.7174.7%
5 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.7195.4%
5 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.7193.5%
5 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.7193.8%
5 David Lingan 12 Sandburg 7 0.7165.2%
2 Megan Wang 10 Fremd 3 0.67100.0%
4 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.5789.2%
4 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.5792.9%
4 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.5792.5%
4 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 0.5788.1%
4 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.5766.5%
4 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.5763.4%
4 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.5789.8%
4 Michael Karpov 10 Barrington 7 0.5779.3%
4 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.5792.8%
4 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.5769.1%
4 Connor Koy 11 New Trier 7 0.5792.9%
4 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.5781.9%
4 Judson Lam 12 Naperville North 7 0.5754.6%
4 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.5779.6%
4 Jason Qin 10 IMSA 7 0.5786.3%
4 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.5784.4%
4 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.5790.2%
4 Charles Young 9 Barrington 7 0.5772.7%
3 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.4386.9%
3 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.4398.3%
3 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.4399.4%
3 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.4390.6%
3 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.4397.7%
3 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.4381.0%
3 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.4395.1%
3 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.4376.3%
3 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.4396.0%
3 Tony Martin 12 IMSA 7 0.4396.4%
3 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.4396.3%
3 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.4389.3%
3 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.4375.3%
3 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 0.4382.8%
3 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.4392.2%
3 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4388.1%
3 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.4390.2%
3 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 0.4396.3%
3 Andrey Vlasov 10 Stevenson 7 0.4396.7%
3 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.4393.5%
3 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.4393.8%
2 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.33100.0%
1 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.33100.0%
1 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.3395.6%
1 Samuel Go 10 IMSA 3 0.3398.4%
2 Justin Abel 12 Auburn 7 0.2970.9%
2 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.29100.0%
2 Brock Berg 11 Herscher 7 0.2993.8%
2 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.2983.1%
2 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.29100.0%
2 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.2997.4%
2 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.2964.4%
2 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.2986.7%
2 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.2967.1%
2 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.2996.6%
2 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.2997.3%
2 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.2980.1%
2 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.2999.4%
2 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.2990.4%
2 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.29100.0%
2 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 0.2988.4%
2 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.2998.3%
2 Sean McConville 12 Lisle 7 0.2985.4%
2 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.2976.8%
2 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.2976.7%
2 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.2996.3%
2 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.2995.5%
2 Devam Shah 11 Leyden 7 0.29100.0%
2 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.29100.0%
2 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.2981.7%
2 Madison Stasch 12 Benet 7 0.2996.4%
2 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.2977.0%
2 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.2990.8%
2 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.2994.4%
2 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.2987.2%
2 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.2989.6%
1 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.25100.0%
1 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.25100.0%
1 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.25100.0%
1 Giifti Benti 11 Carbondale 6 0.1782.9%
1 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.1454.5%
1 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.1485.0%
1 James Grove 11 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.1437.4%
1 Em Johnson 11 IMSA 7 0.1498.8%
1 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.1497.5%
1 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.14100.0%
1 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.1490.5%
1 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 0.1497.5%
1 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.14100.0%
1 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.1456.7%
1 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.1460.7%
1 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.1476.6%
1 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.14100.0%
1 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.1482.9%
1 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.1486.8%
1 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.1495.1%
0 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.00n/a
0 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.00n/a
0 Jared Dong 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.00n/a
0 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.00n/a
0 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.00n/a
0 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.00n/a
0 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.00n/a
0 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.00n/a
0 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 0.00n/a