United States Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 1.0063.9%
7 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 1.0058.7%
7 Charles Young 9 Barrington 7 1.0061.1%
3 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 1.0069.5%
3 Megan Wang 10 Fremd 3 1.0054.2%
6 Jared Dong 10 IMSA 7 0.8657.2%
6 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.8677.0%
6 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.8672.2%
6 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.8661.6%
6 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.8688.5%
6 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.8687.4%
5 Giifti Benti 11 Carbondale 6 0.8353.7%
5 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.7186.4%
5 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.7192.1%
5 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.7178.6%
5 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.7176.2%
5 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.7175.0%
5 Tony Martin 12 IMSA 7 0.7193.5%
5 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 0.7171.6%
5 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.7172.8%
5 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.7167.3%
5 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.7173.9%
2 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.6791.9%
2 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 0.6788.2%
4 Justin Abel 12 Auburn 7 0.5785.5%
4 Jack Casey 11 Springfield 7 0.5761.3%
4 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.5798.6%
4 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.5769.2%
4 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.5792.2%
4 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.5784.1%
4 Em Johnson 11 IMSA 7 0.5784.9%
4 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.5785.2%
4 Michael Karpov 10 Barrington 7 0.5796.3%
4 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.5777.4%
4 Judson Lam 12 Naperville North 7 0.5759.0%
4 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.5797.5%
4 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.5788.6%
4 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.5779.0%
4 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.5774.9%
4 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.5772.3%
4 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.5786.4%
4 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.5761.7%
4 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 0.5793.0%
2 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.5094.0%
3 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.4368.3%
3 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.4387.3%
3 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.4369.0%
3 Archan Das 12 IMSA 7 0.4392.7%
3 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.4375.4%
3 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 0.4389.1%
3 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.4386.2%
3 James Grove 11 Francis Parker 7 0.4386.5%
3 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.4390.8%
3 Connor Koy 11 New Trier 7 0.43100.0%
3 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.4387.8%
3 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.4384.8%
3 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.4393.9%
3 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.4397.4%
3 Sean McConville 12 Lisle 7 0.4375.4%
3 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.4384.7%
3 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.4373.9%
3 Madison Stasch 12 Benet 7 0.4362.6%
3 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.4390.6%
3 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.4389.2%
3 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 0.4382.8%
3 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.4389.0%
1 Samuel Go 10 IMSA 3 0.3363.7%
2 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.2990.4%
2 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.2984.1%
2 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.2986.2%
2 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.2993.3%
2 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.2977.3%
2 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.2992.7%
2 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.2960.4%
2 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.2970.2%
2 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.2984.2%
2 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.2990.4%
2 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.2992.7%
2 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.2983.7%
2 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Jason Qin 10 IMSA 7 0.29100.0%
2 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.2986.2%
2 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.2969.4%
2 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.2996.0%
2 Shreyas Singh 9 University Lab 7 0.2996.4%
2 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.2973.8%
2 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.29100.0%
2 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.2997.1%
2 Andrey Vlasov 10 Stevenson 7 0.2969.9%
2 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.2982.5%
2 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.2971.0%
1 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.25100.0%
1 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.2595.5%
1 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.1718.3%
1 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.1460.3%
1 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1496.0%
1 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Brock Berg 11 Herscher 7 0.14100.0%
1 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.1467.4%
1 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.1481.1%
1 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.14100.0%
1 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.1458.6%
1 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.1487.2%
1 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.1494.3%
1 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 David Lingan 12 Sandburg 7 0.1471.0%
1 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.1490.0%
1 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.1472.7%
1 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.1461.2%
1 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.14100.0%
1 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.14100.0%
1 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.1486.8%
1 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.1482.5%
1 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.14100.0%
1 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.1498.3%
0 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.00n/a
0 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.00n/a
0 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.00n/a
0 Devam Shah 11 Leyden 7 0.00n/a
0 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.00n/a